PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szkoła dla rodziców nastolatków. Zobacz, jak zachować więź z dorastającym dzieckiem

Szkoła dla rodziców nastolatków. Zobacz, jak zachować więź z dorastającym dzieckiem
Rozpoczyna się jesienna edycja projektu „Szkoła dla rodziców nastolatków” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Specjaliści - psychologowie i asystenci rodziny - doradzą na warsztatach, jak wspólnie przejść przez trudny etap dorastania dzieci.

Dorastanie nastolatka to trudny etap w życiu rodziny. Poradę psychologa można otrzymać na warsztatach w MOPR
Dorastanie nastolatka to trudny etap w życiu rodziny. Poradę psychologa można otrzymać na warsztatach w MOPR
Mat. prasowe

W „Szkole dla rodziców nastolatków” MOPR mogą wziąć udział gdańszczanie, którzy nie radzą sobie z okresem buntu swojej latorośli. Warsztaty mają charakter grupowy i są bezpłatne. Może w nich wziąć udział każdy rodzic, bez względu na status ekonomiczny czy społeczny. Podczas zajęć psycholog oraz asystent rodziny podpowiedzą najlepsze rozwiązania w kontaktach z młodym człowiekiem, odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania, wskażą możliwości poprawienia sytuacji. Doradzą też jak podejmować rodzicielskie wyzwania i zachować więź z nastolatkiem.

- Zachęcam rodziców do skorzystania z tej formy wsparcia – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Zawsze warto, jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka czy trudności opiekuńcze, które nas przerastają, sięgać po specjalistyczną pomoc. Okres dojrzewania zawsze jest w rodzinie trudny, nastolatek buntuje się, pokazuje swoją niezależność. Dobrze posłuchać podpowiedzi ekspertów, ale i innych rodziców, jak sobie radzić z opiekuńczymi rozterkami. Bycie blisko to klucz do budowania właściwych relacji.

Warsztaty odbywać się będą we wtorki, w godz. 16 do 18.30, w Centrum Pracy Socjalnej nr 9 MOPR przy ul. Piekarniczej 16 w Gdańsku, do połowy grudnia. 

W poprzednich edycjach projektu wzięło udział kilkudziesięciu gdańskich rodziców. Niedawno rozpoczęła się także „Szkoła dla rodziców maluchów”, skierowana do gdańszczan mających kłopoty wychowawcze z młodszymi - dwu, trzyletnimi dziećmi.

Uwaga, zapisy!

Osoby zainteresowane udziałem we wrześniowych warsztatach „Szkoły dla rodziców nastolatków”, prosimy o kontakt pod numerem tel.: 797 909 109 lub osobisty: CPS 9 MOPR, ul. Piekarnicza 16 w Gdańsku. Liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona, a kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze