Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sześć milionów przez sześć miesięcy. Forum Gdańsk przyciąga gości

Przez niespełna pół roku istnienia Forum Gdańsk - największą oddaną do użytku w 2018 roku przestrzeń handlowo - usługową w Polsce - odwiedziło ponad 6 milionów osób. - Forum Gdańsk to nie tylko centrum handlowe - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. - To atrakcyjna miejska przestrzeń, w której można po prostu spędzić czas, wziąć udział w wydarzeniach artystycznych.

Sześć milionów przez sześć miesięcy. Forum Gdańsk przyciąga gości
A
A
data publikacji: 14 listopada 2018 r.
Od otwarcia galerii w maju 2018 roku Forum Gdańsk odwiedziło ponad sześć milionów osób
Od otwarcia galerii w maju 2018 roku Forum Gdańsk odwiedziło ponad sześć milionów osób
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Firma Multi, właściciel i zarządca Forum Gdańsk, przedstawiła najnowsze dane dotyczące liczby osób odwiedzających galerię. Wynika z nich, że od momentu otwarcia galerię odwiedziło ponad sześć milionów osób.

- Wszystkie centra handlowe mają systemy obliczeniowe umieszczone na wejściach - tłumaczy Magdalena Gibney. - Forum Gdańsk ma aż siedem wejść, więc ruch osób jest też weryfikowany, żeby np. klient, który odwiedził dwa sklepy znajdujące się poza pasażem, nie był liczony jako trzy osoby, ale jedna. Stosujemy nowoczesne rozwiązania, na przykład system działający na parkingu nie wymaga wczytywania biletu przy wyjeździe, bo “czyta” rejestracje wyjeżdżających samochodów.

Forum Gdańsk działa od 26 maja 2018 roku. To największa i najnowocześniejsza oddana do użytku w tym roku przestrzeń publiczno-handlowa w Polsce. W weekend otwarcia Forum odwiedziło 180 tysięcy, po trzech tygodniach - milion, a przez ostatnie sześć miesięcy - w sumie ponad sześć milionów gości.

Według pierwszych badań zaprezentowanych we wrześniu przez firmę Multi, aż 40 proc. odwiedzających Forum gości stanowili obcokrajowcy, głównie ze Skandynawii i Niemiec. Najczęściej jednak Forum Gdańsk odwiedzają mieszkańcy Trójmiasta.

Jak mówi Magdalena Gibney, Forum Gdańsk w założeniu właścicieli ma być nie tylko galerią handlową, ale miejską przestrzenią z różnymi aktywnościami, gdzie ludzie przychodzą spędzić czas, a nie tylko na zakupy.

I tak przez pół roku istnienia w Forum Gdańsk zorganizowano ponad 20 wydarzeń jak pokazy mody (m.in. duetu Paprocki&Brzozowski), warsztaty i wystawy, spotkania ze sportowcami, koncerty artystów znanych i początkujących, akcje krwiodawstwa, wystawy zdjęć i obrazów, akcje rabatowe.

Najnowszym przykładem aktywności Kolektywu Forum działającego przy Forum Gdańsk w dziedzinie kultury i sztuki jest wystawa „Wolność w sztuce – 3 pokolenia” przygotowana przez Zarząd Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości. Wystawa została otwarta 10 listopada przy bulwarze nad Kanałem Raduni i można będzie ją oglądać do 20 listopada.

Z kolei 9 listopada, Forum Gdańsk rozpoczęło cykl imprez pod wspólnym tytułem „Piątki Po Pracy”, który ma na celu promowanie młodych, rokujących muzyków i umilenie klientom zakupów przy muzyce na żywo.-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl