Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

System Roweru Metropolitalnego - jak powinien nazywać się w Gdańsku? Zgłoś nazwę i odbierz nagrodę

W Warszawie taki system nazywa się Veturilo, w Krakowie - Wavelo. A w Gdańsku? Do 8 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje na stronie www.rowermetropolitalny.pl. Na zwycięzcę czeka nagroda - sześcioletni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.

System Roweru Metropolitalnego - jak powinien nazywać się w Gdańsku? Zgłoś nazwę i odbierz nagrodę
A
A
data publikacji: 27 marca 2018 r.
Rowery przed kinem Krewetka
Rowery przed kinem Krewetka
Dominik Paszliński/gdansk.pl


19 marca ogłoszono przetarg, który wyłonić ma wykonawcę Systemu Roweru Metropolitalnego, teraz czas na wyłonienie nazwy dla największego systemu roweru publicznego w Polsce. Nazwa powinna zawierać tylko dwa wyrazy. Wybór najlepszego hasła przebiegnie dwuetapowo, a ostateczną decyzję podejmą internauci.

- Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie dwóch wyrazów – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”. – Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy.

Propozycje nazw można zgłaszać, poprzez formularz zgłoszeniowy, na stronie rowermetropolitalny.pl do 8 kwietnia.


Pierwszy etap

Między 8 a 15 kwietnia kapituła złożona z przedstawicieli lokalnych mediów, organizacji rowerowych oraz Biura Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, który jest organizatorem konkursu, wyłoni od trzy do pięciu nazw, które zakwalifikują się do ścisłego finału.

Drugi etap i nagroda

II etap konkursu ruszy 16 kwietnia i potrwa tydzień – wtedy internauci będą mogli oddać głos na jedną, wybraną przez siebie propozycję.

- Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych. – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. - Autor zwycięskiej nazwy otrzyma także atrakcyjną nagrodę: sześcio-letni karnet na korzystanie z Roweru Metropolitalnego.

Oprócz zwycięzcy konkursu, nagrody przewidziano też dla autorów pozostałych nazw zakwalifikowanych do finału. Będą to roczne karnety na przejazdy metropolitalnym rowerem.

Pozostałych głosujących również nie ominą drobne podarunki. Kapituła wybierze spośród nich tych, którzy najbardziej kreatywnie uzasadnili wybór nazwy i nagrodzi ich voucherami do kina, miesięcznymi karnetami na Rower Metropolitalny lub gadżetami od partnerów.

Obszar Metropolitalny G-G-S


Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl