PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Sylwester w Gdańsku - hotele pełne gości i magia nocy na Głównym Mieście
Sylwester w Gdańsku - hotele pełne gości i magia nocy na Głównym Mieście
Chętnych, by spędzić tę wyjątkową noc na gdańskiej "starówce", przyjechały tysiące - choć ceny trudno uznać za niskie. Wolne łóżko w pokoju wieloosobowym w hostelu to wydatek co najmniej 130-180 złotych. W hotelach jest o wiele drożej - już w trzygwiazdkowych ceny za nocleg rozpoczynają się od 500 złotych.

Gdańsk to atrakcyjne miejsce na spędzenie Sylwestra. Z takie założenia wyszli goście z Polski i zagranicy
Gdańsk to atrakcyjne miejsce na spędzenie Sylwestra. Z takie założenia wyszli goście z Polski i zagranicy
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

większości hoteli wszystkie miejsca były już dawno zarezerwowane. Tylko w nielicznych pozostały pojedyncze wolne pokoje. Potwierdzają to zresztą przedstawiciele hosteli oraz hoteli trzy-, cztero- i pięciogwiadkowych, z którymi rozmawialiśmy na ten temat.

Spędzanie w naszym mieście nocy sylwestrowej cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Skandynawii. To trend obserwowany od wielu lat.

W popularnej wyszukiwarce Booking.com, 30 grudnia, około godz. 12, można było jeszcze znaleźć wolne łóżko w pokoju wieloosobowym w jednym z hosteli w cenie 130 złotych. Ale zarezerwować można było też pokój w hotelu czterogwiazdkowym w centrum miasta za 1,9 tys. złotych.

W kilku trzygwiazdkowych hotelach za nocleg w tę wyjątkową noc trzeba było zapłacić od 500 do 800 złotych.

- Obłożenie na noc sylwestrową mamy już pełne. Wciąż jednak spływają do nas kolejne zapytania o nocleg. Co ciekawe, na co dzień mamy więcej gości zza granicy. Przyjeżdżają do nas turyści głównie ze Skandynawii. Natomiast w okresie noworocznym pokoje rezerwuje u nas dużo Polaków – usłyszeliśmy w trzygwiazdkowym Hotelu Number One.

W większości gdańskich hoteli zabrakło miejsc noclegowych na noc sylwestrową
W większości gdańskich hoteli zabrakło miejsc noclegowych na noc sylwestrową
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Podobnie sytuacja wyglądała w obiektach czterogwiazdkowych.

- W naszym hotelu zostało wolnych jeszcze kilka pokoi (rozmowa przeprowadzona została w piątek, 29 grudnia). Dotychczasowe rezerwacje obejmują nie tylko noc sylwestrową, ale też kilka dni przed i kilka dni po niej. Mamy więcej gości z zagranicy, głównie ze Skandynawii i Niemiec, ale przyjeżdża też sporo Polaków – podkreśliła pracownica czterogwiazdkowego hotelu Mercure. - Mamy dużo grup zorganizowanych i ceny są negocjowane z nimi, indywidualnie. Nie podnosiliśmy jednak cen na noc sylwestrową - dodała,

Nie brakowało też chętnych na hotele o standardzie pięciu gwiazdek.

- Nasz hotel w terminie świąteczno-noworocznym odwiedzają głównie goście zagraniczni. Przyjeżdżają Norwedzy, Szwedzi, Niemcy i Anglicy. Gdańsk przyciąga swoim urokiem nawet zimą i taką tendencję obserwujemy już od jakiegoś czasu. Pobyty w okresie świąteczno-noworocznym trwają dłużej niż zazwyczaj o tej porze roku: goście przyjeżdżają na 5-7 dni, część z nich zostaje ponad tydzień. Prawdziwy boom zaczął się tuż po świętach i potrwa do pierwszych dni Nowego Roku. Na te terminy goście rezerwują noclegi z dużym wyprzedzeniem, a w hotelu Hilton Gdańsk już od dawna nie ma wolnych pokoi - powiedziała Aneta Gromadzka, specjalistka ds. PR&Marketingu w pięciogwiazdkowym Hotelu Hilton.

W Grand Hostelu Gdańsk ceny zostały nieco podniesione na okres sylwestrowy, choć i tak wyglądały na umiarkowane w porównaniu z hotelowymi.

- Najdroższy pokój dwuosobowy, w noc sylwestrową, kosztuje do 220 złotych. Mamy u nas gości zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m.in. ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii - poinformował portal gdansk.pl pracownik hostelu, mieszczącego się na Głównym Mieście.

Nad Motławę najchętniej przyjeżdżają Skandynawowie i Niemcy, nie brakuje też Rosjan
Nad Motławę najchętniej przyjeżdżają Skandynawowie i Niemcy, nie brakuje też Rosjan
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Część hoteli, zwłaszcza tych o wyższym standardzie, oferowała swoim gościom specjalne sylwestrowe menu oraz dodatkowe atrakcje.

Spacerujących po Starym i Głównym Mieście obcokrajowców można było spotkać już w okresie świątecznym. Wielu z nich zaglądało na Drogę Królewską, ul. Stągiewną czy Długie Pobrzeże. Część z nich zajrzaa też 31 grudnia na Targ Węglowy, gdzie zaplanowano miejski koncert sylwestrowy. W jego trakcie wystąpil popularny w Polsce zespół De Mono. Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze