Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sylwester w Gdańsku - bardzo udany i bezpieczny. Tłumy na Targu Węglowym [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku sama była zaskoczona, gdy w niedzielę 1 stycznia 2017 roku sprawdziła, jakie były negatywne skutki sylwestrowej zabawy w mieście. - Dwie niegroźne kolizje samochodowe, dwóch nietrzeźwych kierowców, a poza tym nic szczególnego - mówi. - Trzeba powiedzieć, że to był wyjątkowo bezpieczny sylwester. Bezpieczniejszy niż rok temu.

Sylwester w Gdańsku - bardzo udany i bezpieczny. Tłumy na Targu Węglowym [ZOBACZ ZDJĘCIA]
A
A
data publikacji: 01 stycznia 2017 r.

Powitanie roku 2017 na Targu Węglowym w Gdańsku - radosne, w świetnej atmosferze
Powitanie roku 2017 na Targu Węglowym w Gdańsku - radosne, w świetnej atmosferze
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Gdańszczanie i goście naszego miasta bawili się radośnie - choć trzeba powiedzieć, że nie zawsze odpowiedzialnie. O północy na Targu Węglowym był taki tłum, że trudno było się przecisnąć. Blisko 15-minutowy pokaz fajerwerków publiczność przyjęła z entuzjazmem. Nie wszyscy skupili się na fantastycznie rozbłyskującym sylwestrowym niebie - co najmniej kilka osób przyniosło własne wyrzutnie i petardy, a następnie odpalało je w… tłumie.

- To chyba cud, że nikomu nie stało się nic poważnego - mówi Grzegorz, mieszkaniec Nowego Portu. - Szczególnie nieciekawie było przy pojemnikach Sylwestrowego Konkursu Butelkowego. Tam co chwila ktoś coś odpalał. Sam o mały włos dostałbym petardą.

Jak liczna publiczność była na Targu Węglowym w tę noc? Być może 7 tys. osób. O północy zapewne jeszcze więcej, bowiem na plac przyszli uczestnicy zabaw sylwestrowych w okolicznych lokalach - przede wszystkim na Głównym Mieście.

Przez cały czas dużym zainteresowaniem uczestników sylwestrowej zabawy cieszyło się koło widokowe AmberSky. Przejażdżka o północy była droższa niż inne: w gondolach znajdowało się ponad 200 osób, z kieliszkami i butelkami szampana.

- Byłam w gondoli na górze, gdy wybuchały fajerwerki - mówi Anna Kowalska, rzeczniczka AmberSky. - Wrażenia niesamowite, bo to wszystko wybuchało naprawdę niedaleko od nas.

Na scenie występował zespół Big CYC, a będący w świetnej formie gdański frontman Krzysztof Skiba błyskawicznie rozruszał publiczność, mocno zróżnicowaną pod względem wiekowym - zabawa była przednia.

Najpopularniejsze jak zwykle były imprezy domowe i osiedlowe, całkowicie prywatne, pokazy fajerwerków - w tym roku roku było ich znacznie więcej niż w ubiegłym.

- Odpaliłem na łące niedaleko Tesco jedną swoją baterię, ponad 50 pocisków - mówi Zbigniew, mieszkaniec Chełmu. - Wokół co chwila ktoś strzelał z jakichś rakiet. Świetna zabawa. A widok niesamowity, bo wokół widać było jakie fajerwerki daje Orunia, Ujeścisko i Morena. Rok temu kanonada trwała może nieco ponad 10 minut. Teraz - ponad dwadzieścia.

Pecha mieli mieszkańcy jednego z domów przy ul. Topolowej. Pod jednym z mieszkań wybuchł pożar pod nieobecność lokatorów. Strażacy musieli przeprowadzić akcję gaśniczą, trzeba było ewakuować 10 sąsiadów.

Jedna z przytaczanych przez Lucynę Rekowską kolizji samochodowych była o tyle wyjątkowa, że podpity kierowca wjechał w policyjny radiowóz.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl