Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sylwester`2018. Powitaj Nowy Rok na Targu Węglowym

Plenerowy sylwestrowy koncert na Targu Węglowym w Gdańsku połączony z noworocznym pokazem fajerwerków rozpocznie się 31 grudnia o godz. 22.00. Jaka muzyczna gwiazda powita 2018 rok wraz z gdańszczankami i gdańszczanami?

Sylwester`2018. Powitaj Nowy Rok na Targu Węglowym
A
A
data publikacji: 11 grudnia 2017 r.

Andrzej Krzywy i DE MONO w tym roku w Sylwestra w Gdańsku
Andrzej Krzywy i DE MONO w tym roku w Sylwestra w Gdańsku
Krzysztof Mystkowski/KFP

Gwiazdą koncertu będzie zespół DE MONO, który właśnie w Gdańsku zakończy swoje jubileuszowe tournee w 30-rocznicę wspólnego grania. W trakcie urodzinowej trasy muzycy prezentują utwory ze swojego najnowszego krążka XXX. Longplay zawiera 12 piosenek w stylowej, akustycznej wersji. Zestaw utworów z tej płyty to przekrój twórczości grupy od początku jej istnienia, wystarczy wymienić kilka hitów: “Kochać inaczej”, “Statki na niebie”, “Póki na to czas”, “Moje miasto nocą” czy “Zostańmy sami”. Całość otwiera premierowy singiel “Próżno nie chcę czekać na twoją miłość”, który jest coverem “Waiting in Vain” - jednego z przebojów Boba Marley’a. I właśnie taki przekrojowy koncert DE MONO czeka nas w Gdańsku w ostatni dzień 2017 roku.

Zanim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, sylwestrową publiczność rozgrzeje występ dj`a.


Sylwester na Tagu Węglowym AD 2016
Sylwester na Tagu Węglowym AD 2016
Mateusz Ochocki/KFP

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne. O północy niebo nad miastem rozświetli spektakularny 15 minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki.

Nad projektem i scenariuszem wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!


Tradycyjny koncert sylwestrowy w Gdańsku przyciąga tłumy
Tradycyjny koncert sylwestrowy w Gdańsku przyciąga tłumy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Jak co roku, przy okazji zabawy na Targu Węglowym 31 grudnia odbędzie się Sylwestrowy Konkurs Butelkowy, organizowany przez Radę Miasta Gdańska. Na terenie imprezy rozstawione będą specjalnie oznakowane pojemniki, do których będzie można wrzucać konkursowe butelki.

Przypomnijmy: żeby wziąć udział w losowaniu nagród, wystarczy przed wrzuceniem butelki do pojemnika, wsunąć do niej kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. W zeszłym roku zwycięzca losowania odjechał nowym rowerem, pozostali szczęśliwcy dostali sprzęt RTV.


Organizatorzy sylwestrowego koncertu: Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury.-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl