PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Święty Mikołaj wybiera się w czwartek do zoo. Wręczy prezent pandzie małej
Święty Mikołaj wybiera się w czwartek do zoo. Wręczy prezent pandzie małej
Jedna z ulubienic odwiedzających gdański ogród zoologiczny - panda mała - zasłużyła na specjalny prezent. W czwartek, 21 grudnia, o godz. 10.00 odwiedzi ją Św. Mikołaj. Zapraszamy na obserwację, jak panda na tę specjalną niespodziankę zareaguje i opowieści dyrektora zoo.

Bartek to bardzo sympatyczne zwierzątko. Co dostanie w prezencie od św. Mikołaja?
Bartek to bardzo sympatyczne zwierzątko. Co dostanie w prezencie od św. Mikołaja?
Mat. ZOO

Panda mała (Red Panda) to według międzynarodowej klasyfikacji (IUCN) gatunek bardzo zagrożony. W gdańskim zoo pandy mieszkają już ponad rok. Bartek i Ponzu to bardzo kontaktowe i lubiane zwierzęta. W naturze zamieszkują azjatyckie, górskie lasy bambusowe, w Gdańsku mieszkają w końcowej części ogrodu zoologicznego - za wielbłądami, a ich sąsiadami są lamy i gibbony.

Pandy małe świetnie poruszają się po drzewach, a w utrzymaniu równowagi pomaga im długi i puszysty ogon. W środowisku naturalnym aktywne są głównie o świcie i zmierzchu. Ponad połowę dnia przeznaczają na odpoczynek.

W czwartek, 21 grudnia, o godz. 10.00, te sympatyczne zwierzęta otrzymają specjalny świąteczny prezent, a dyrektor ogrodu zoologicznego Michał Targowski zdradzi kilka sekretów z życia pand i opowie o świętach w zoo.

Kto chce zimową porą zwiedzić zoo, informujemy że ogród jest czynny codziennie, 365 dni w roku, także w święta, od godz. 9.00 do 15.00, a kasy biletowe czynne są do godz. 14.00. Bilety można kupić też on-line

Gdańskie pandy małe wspiera Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl