Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Święto Zaspy oraz Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Prawie 700 osób na starcie

Drugi etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska był połączony ze Świętem Zaspy. W sobotę, 9 czerwca, na starcie biegów stanęło prawie 700 osób, 400 skorzystało ze stacji sportowych zorganizowanych w ramach pikniku. Były także występy placówek oświatowych, atrakcje i konkursy.

Święto Zaspy oraz Biegowe GP Dzielnic Gdańska. Prawie 700 osób na starcie
A
A
data publikacji: 11 czerwca 2018 r.
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska zebrało biegaczy w różnym wieku
Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska zebrało biegaczy w różnym wieku
fot. materiały organizatora

Drugie zawody z cyklu odbyły się w Parku im. Jana Pawła II. Biegi dziecięce jak i bieg główny prowadził uliczkami parku. W palącym słońcu rywalizacja byłą bardzo zacięta we wszystkich 10 biegach rozegranych podczas 3 godzin rywalizacji sportowej. W biegu głównym sygnał do startu dał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. socjalnych. 

W biegów głównym wystartowało 200 osób, w biegach dziecięcych ponad 450. Pełne wyniki na stronie www.bieginadzielnicach.pl.


WYNIKI GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA - ZASPA MŁYNIEC

Grand Prix Zaspy 1 - wyniki
Grand Prix Zaspy 2 - wyniki

Podczas imprezy, każde dziecko mogło spróbować swoich sił na stacjach sportowych z nagrodami przygotowanymi przez Szkołę Podstawową nr 92. 

W namiocie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec można było porozmawiać z radnymi dzielnicy oraz zagrać w gry i zabawy literackie. Z kolei na stoisku "Europejskiej Fundacji KrewAktywni" można było skorzystać z masażu kończyn górnych oraz wykonać badania profilaktyczne (zmierzyć ciśnienie, saturację oraz poziom cukru).

Młodzieżowa Rada Miasta Gdaoska, która wspiera organizację zawodów, przygotowała niespodzianki dla dzieci i młodzieży, zachęcając przy tym do wspólnego działania. 

Nieodłącznym elementem cyklu Grand Prix Dzielnic Miasta Gdańska jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie dla Helenki.


Kolejne zawody z cyklu odbędą się 24 czerwca (niedziela). Zapisy internetowe do GP Wrzeszcza Dolnego trwają do 21 czerwca (środa) do godziny 23:59.

Zapisy na Biegowe GP Dzielnic Gdańska - Wrzeszcz Dolny - bieg Open

Zapisy na Biegowe GPX Dzielnic Gdańska 3/5 - Wrzeszcz Dolny - dzieci


Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką).

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje całego cyklu. Na koniec najlepsze osoby zostaną uhonorowane pucharami i nagrodami.

Organizatorami zawodów są Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa nr 92 i Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Gdańsk. 


Czytaj także:

Biegowe GP Dzielnic Gdańska 2018. Rekord frekwencji na otwarcie w Parku Reagana

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl