PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Święto Flagi. Dziś wieczorem: Olivia Star zaświeci na biało-czerwono
Święto Flagi. Dziś wieczorem: Olivia Star zaświeci na biało-czerwono
Najwyższy budynek północnej Polski - Olivia Star w Gdańsku Oliwie - zamieni się dziś po zmroku w świetlistą i falującą, biało-czerwoną flagę. Wieżowiec po raz pierwszy zaprezentuje się w ten sposób w panoramie Gdańska - celowo na tę okazję wybrano Święto Flagi. Iluminacja będzie włączana co wieczór, do końca tygodnia.
Olivia Star - najwyższy budynek w północnej Polsce
Olivia Star - najwyższy budynek w północnej Polsce
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Olivia Star rozświetli się na biało-czerwono zaraz po godz. 20 i będzie się prezentowała w ten sposób przez całą noc, z środy na czwartek (2/3 maja). 

Efekt osiągnięto dzięki wbudowaniu w elewację gmachu ok. 5 km taśm LED z możliwością sterowania efektami wizualnymi. 

Spieszyliśmy się, żeby zrobić ten pokaz w Święto Flagi - mówi Paweł Pinker, menadżer projektu w Olivia Business Centre. - Będziemy stosować iluminację również na inne okazje: wszystkie święta narodowe, ale też na przykład na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, wówczas podświetlenie będzie niebieskie. Na razie zastosowane jest stosunkowo proste oprogramowanie do sterowania iluminacją. Z czasem pozyskamy oprogramowanie, które umożliwi nam prezentację bardziej zaawansowanych obrazów.

Zdjęcie z próby generalnej iluminacji, którą przeprowadzono we wtorek, 1 maja wieczorem
Zdjęcie z próby generalnej iluminacji, którą przeprowadzono we wtorek, 1 maja wieczorem
Olivia Business Center

Olivia Star mierzy 156 metrów (180 m z iglicami) i jest najwyższym budynkiem w północnej Polsce. W sumie jest to 35 kondygnacji. Budynek oddany został do użytku w lutym br. Obecnie trwają prace wykończeniowe na najwyższych piętrach, które powinny się zakończyć jeszcze w tym roku kalendarzowym.

WIĘCEJ O OLIVIA STAR: Imponująca panorama Trójmiasta z najwyższego wieżowca, Olivia Star [ZDJĘCIA]

Maciej Grabski, prezes Olivia Business Center, ma nadzieję że będzie wszystko będzie gotowe przed 11 listopada i w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się uroczyste otwarcie wieżowca. Po tej dacie Olivia Star będzie udostępniony dla zwiedzających. 

ZOBACZ PANORAMĘ TRÓJMIASTA ZE SZCZYTU OLIVIA STAR:

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl