Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Światowy Dzień Zwierząt 2017. Wstąp w weekend do ZOO i ciesz się specjalnymi atrakcjami

Choć Światowy Dzień Zwierząt przypada w środę, 4 października, świętowanie w zoo zaplanowano na niedzielę, 8 października. Dlaczego warto tego dnia wygospodarować kilka godzin na wizytę w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym? Po pierwsze dlatego, że przygotowano wiele atrakcji dla gości, nie tylko tych najmłodszych. Po drugie, niedziela ma być ciepła i słoneczna, czyli zapowiada się idealna pogoda na wizytę w zoo.

Światowy Dzień Zwierząt 2017. Wstąp w weekend do ZOO i ciesz się specjalnymi atrakcjami
A
A
data publikacji: 04 października 2017 r.

Urocze pingwiny zapraszają na obchody Światowego Dnia Zwierząt w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym
Urocze pingwiny zapraszają na obchody Światowego Dnia Zwierząt w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym
a

Na niedzielne świętowanie w ZOO warto zarezerwować sobie przynajmniej trzy godziny. Specjalne atrakcje dla gości zaczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 14. Nie oznacza to jednak, że o tej godzinie należy zakończyć wizytę. ZOO przez cały październik czynne będzie do godziny 17.

Światowy Dzień Zwierząt zapowiada się jako aktywna rozrywka połączona z dydaktycznym przekazem.

- W tym roku po raz pierwszy proponujemy naszym gościom udział w grze terenowej „Tropem zagrożonych zwierząt” - mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego ZOO. - Nasi pracownicy przygotowali kilka wariantów tej gry, dzięki czemu znakomicie będą się bawić zarówno najmłodsi, jak i dojrzali uczestnicy. Dzięki zabawie będzie można dowiedzieć się, dlaczego ogrody zoologiczne są potrzebne, w jaki sposób pomagają w ochronie gatunków zagrożonych i z bliska przyjrzeć się zwierzętom zagrożonym wyginięciem.

Gra wystartuje o godz. 11, o tej samej godzinie zaplanowano także pokaz karmienia fok szarych. Później, pod ekspozycją wilków grzywiastych ich opiekun opowie interesujące historie o tych drapieżnikach. Między godz. 12 a 13 na gości czekać będą mieszkańcy i opiekunowie "Małego ZOO". To miejsce, które zamieszkuje nasza ulubienica Gabrysia, którą przedstawialiśmy już wcześniej czytelnikom. W domu małej alpaki także nie zabraknie ciekawych opowieści i licznych konkursów. O godz. 13.30 odbędzie się specjalny pokaz karmienia pingwinów.

Program Światowego Dnia Zwierząt w ZOO:

11.00 - 14.00 Gra terenowa „Tropem zagrożonych zwierząt”

11.00 Pokaz karmienia fok

11.30 Opowieści o wilkach grzywiastych

12.00 -  13.00 Wizyta w Małym ZOO, historie mieszkańców, konkursy i zabawy

13.30 Pokaz karmienia pingwinów

To już 86 lat, odkąd obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Dlaczego wybrano akurat datę 4 października? Nie ma tu mowy o przypadku. Właśnie tego dnia przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii w kościele rzymskokatolickim. Święto po raz pierwszy ustanowione zostało w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, trwający do 10 października. Obchody tego dnia mają na celu uświadomić ludziom, że zwierzęta to istoty żywe, czujące, które mają swoje prawa, a człowiek może i powinien mieć pozytywny wpływ na ich los.

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora