• Sukcesy sekcji cheerleaders GZSiSS podczas mistrzostw Polski

Sukcesy sekcji cheerleaders GZSiSS podczas mistrzostw Polski

Aż 8 medali, w tym 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe zdobyły zespoły z Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego podczas XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PSCh, które odbywały się w Kielcach.
27.03.2019
Gdański duet w akcji
Paulina Rocławska i Marta Augustyniak z Silver Team

Na scenie Kieleckiego Teatru Tańca rywalizowało ponad 2100 uczestników.  Mistrzostwa odbyły się w różnych dywizjach: pom dance, freestyle, cheer, jazz, hip-hop oraz różnych kategoriach wiekowych. Podczas rywalizacji zespoły oraz duety zostały ocenione przez międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski.

Gdańsk reprezentowały zespoły Baltica Cheerleaders, Emotion Cheerleaders i Silver Team z Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolngo. Gdańskie zespoły, których opiekunami są Alicja Płonka, Alicja Cendrowska, Julia Chylmańska, Małgorzata Łukiewska, Anita Zelent i Halina Koput, zdobyły w sumie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Ekipa Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego
Emotion Cheerleaders Gdańsk SP 43

Wyniki zespołu Baltica Cheerleaders

• 1. miejsce –zespół - BALTICA ATLANTICA – w dywizji Pom Dance Premier Junior - reprezentująca XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • 1. miejsce – duet BALTICA – w dywizji Pom Dance Premier Junior Victoria Drewska/ Kamila Ogłoźińska- reprezentująca XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • 2. miejsce- zespół – BALTICA X LO - w dywizji Pom Dance Elite Senior – reprezentujący XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • 3. miejsce – zespół BALTICA STARS – w dywizji Freestyle Pom Senior – reprezentujący Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego (absolwentki Gimnazjum nr 25 i XLO)
  • 5. miejsce – duet BALTICA – w dywizji Pom Dance Elite Senior – Natalia Mossakowska/Emilia Busse reprezentujący XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • 6. miejsce – duet BALTICA- Julia Długosz/Emilia Lisiecka - w dywizji Pom Dance Elite Senior reprezentujący XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • 7. miejsce – duet – BALTICA – Natalia Kostewicz/ Emilia Zawadzka w dywizji Pom Dance Elite Senior reprezentujący XLO/ Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Wyniki zespołu Emotion Cheerleaders

Mini Emotion zadebiutowało w konkurencji cheer coed junior młodszy level2. Jest to grupa  damsko- męska wykonująca podnoszenia cheerleaders, akrobatykę. Układ może być wzbogacony przez rekwizyty: tuby, banery, flagi, pompony. Zespół Emotion przywiózł z Kielc dwa medale.

• "Mini Emotion", zespół który reprezentował Szkołę Podstawową nr 43 i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, został wicemistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy Cheer Coed Level II.
  • Duet: Laura Jurkiewicz i Paulina Kwietniewska wywalczyły brązowy medal w kategorii Pom Dance Premier Senior, również reprezentowały Szkołę Podstawową nr 43 i Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
  • Zespół "Emotion" uplasował się na IV miejscu w kategorii Pom Dance Premiere Senior.

Wyniki zespołu Silver Team

Podczas XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders przyznawane są puchary za Grand Prix Polski Cheerleaders za rok 2018 dla zespołów, które w całym sezonie zebrały największą liczbę punktów za udział i zajmowane miejsca na turniejach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Zespół Silver Team w swojej dywizji zdobył 1. miejsce, a co warte podkreślenia dokonał tego drugi rok z rzędu.

• 2. miejsce w dywizji Pom Dance Premier Senior, reprezentujący Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Dziewczęta są uczennicami i absolwentkami ZSO nr 10 w Gdańsku - Brzeżnie w wieku 15-23 lat, gdzie również na co dzień trenują.