• Sukces siatkarzy Trefla w Jastrzębiu: zwycięstwo i awans do Final Four Pucharu Polski

Przegrywali 0:2 w setach a mimo to wygrali. W ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarze Trefla pokonali na wyjeździe wyżej notowany Jastrzębski Węgiel 3:2, dzięki czemu w połowie marca zagrają w turnieju finałowym.
15.01.2020
Siatkarze Trefla mają się z czego cieszyć - są czwórce Pucharu Polski

Jastrzębski Węgiel jest czwarty w tabeli PlusLigi, nad piątym Treflem ma dziesięć punktów przewagi (i jeden mecz rozegrany więcej). Oba zespoły w lidze spotkały się w grudniu w Ergo Arenie. Gdańszczanie przegrali 1:3.

W ćwierćfinale Pucharu Polski faworytem byli więc jastrzębianie, tym bardziej, że grali we własnej hali.

- Przed sezonem nie zakładaliśmy, że będziemy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Jedziemy zagrać ten mecz tak, jakby był on dla nas nagrodą - mówił Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk.

W środę, 15 stycznia, jego podopieczni sprawili jednak niespodziankę, choć dwie pierwsze partie przegrali – odpowiednio do 18 i na przewagi do 24. W pierwszej z nich zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy mieli aż 71 procent skuteczności, a sam Dawid Konarski - dwukrotny mistrz świata - w pięciu próbach nie popełnił żadnego błędu. W drugiej znowu na drodze stanął Konarski, który przy stanie 24:24 dwukrotnie skutecznie blokował.

Nadzieje dał gdańszczanom trzeci set, w którym Trefl wyszedł ze stanu 9:11 na 15:11 (na zagrywce Bartosz Filipak) a zakończył go wynikiem 25:20.

Początek czwartej odsłony wszystkich wprawił w osłupienie: podopieczni trenera Winiarskiego prowadzili ... 7:0!!! (na zagrywce Ruben Schott). Potem było, 12:3, 14:5, 18:9. Gospodarzom udało się zbliżyć maksymalnie na cztery punkty. Ponownie set dla Trefla 25:20.

W tie-breaku gdańszczanie przegrywali już 8:12, doprowadzili do wyrównania 13:13, ostatecznie wygrali 15:13 i cały mecz 3:2.

Najskuteczniejszy w gdańskiej ekipie był Filipak (23 punkty), który m.in. dobrze zagrywał. W tym elemencie skuteczni byli także Paweł Halaba i Schott, dobrze rozgrywał Marcin Janusz.

Final Four odbędzie się w dniach 14-15 marca, tam w półfinale zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk (25:18, 26:24, 20:25, 20:25, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Fromm 9, Konarski 26, Kampa 2, Gladyr 9, Szalacha 6, Fornal 12, Popiwczak (libero) oraz Bucki , Lyneel 6, Depowski, Vigrass 4

Trefl: Filipiak 23, Janusz, Schott 10, Halaba 18, Mordyl 7, Grzyb 9, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 1, Sasak 7, Janikowski, Urbanowicz 1, Majcherski (libero)