PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Suchanino. Wybory do rady dzielnicy: wciąż mało kandydatów - a zgłoszenia możliwe tylko do piątku

Suchanino. Wybory do rady dzielnicy: wciąż mało kandydatów - a zgłoszenia możliwe tylko do piątku
Na początku grudnia na Suchaninie odbyć się mają wybory do Rady Dzielnicy. Aby jednak do tego doszło - potrzebnych jest przynajmniej 15 kandydatów na radnych, którzy zarejestrują się w Miejskiej Komisji ds. Wyborów. Póki co zarejestrowało się jedynie pięciu zainteresowanych, a termin zgłaszania kandydatów mija już w piątek, 4 listopada.

Juliusz Grabowski (po lewej) latem zbierał ostatnie brakujące podpisy mieszkańców Suchanina na rzecz utworzenia Rady Dzielnicy. Teraz zapewnia, że choć zarejestrowanych kandydatów na razie jest zbyt mało, to do piątku ich liczba wzrośnie i 4 grudnia odbędą się w dzielnicy wybory

Przypomnijmy: grupa inicjatywna z Suchanina we wrześniu złożyła w magistracie podpisy mieszkańców i wniosek o zorganizowanie wyborów do Rady tej dzielnicy Gdańska. Juliusz Grabowski, Szymon Mazurkiewicz i Ewa Okuniewska zbierali podpisy przez półtora roku. W sumie zebrali ich ponad 1400.

Aby na Suchaninie mogła być utworzona Rada Dzielnicy, potrzebnych będzie 15 kandydatów i odpowiednio wysoka frekwencja wyborcza (co najmniej 5 proc. mieszkańców objętych rejestrem wyborczym). Rada będzie miała do dyspozycji budżet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych - jego wysokość jest zależna od frekwencji w wyborach. Kandydatów na radnych można zgłaszać Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych tylko do 4 listopada, czyli do najbliższego piątku.

Juliusz Grabowski, jeden z inicjatorów utworzenia Rady Dzielnicy Suchanino zapewnia, że nie dojdzie do sytuacji, w której wybory zostaną odwołane z braku odpowiedniej liczby kandydatów.

- W Miejskiej Komisji zarejestrowało się dotąd jedynie pięciu kandydatów, ale jestem pewny, że do piątku lista będzie liczyła co najmniej 17 nazwisk - mówi Grabowski. - Ja sam planuję się zarejestrować dopiero w piątek, w sumie jakby na ostatnią chwilę, ale ważne, że wszystko będzie w terminie i wybory do Rady Dzielnicy odbędą się zgodnie z wyznaczonym terminem, czyli 4 grudnia.

Więcej informacji o wyborach na Suchaninie oraz lista zgłoszonych kandydatów:

https://bip.gdansk.pl/wybory/Wybory-do-Rady-Dzielnicy-Suchanino-w-dniu-4-grudnia-2016-r,a,61981

Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze
Michał PiotrowskiUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowymichal.piotrowski@gdansk.gda.pl
Michał Piotrowski - najnowsze