PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Stwórz sztafetę na maraton! Zgłoszenia do 25 kwietnia
Stwórz sztafetę na maraton! Zgłoszenia do 25 kwietnia
Start w maratonie to duże wyzwanie. Chociaż chętnych do pokonania trasy 2. PZU Gdańsk Maratonu, który odbędzie się 15 maja (niedziela) nie brakuje, to jego organizatorzy mają propozycję dla niezdecydowanych lub wątpiących w swoje siły. Jest nią Sztafeta Maratońska.

Do 2. PZU Gdańsk Maraton może zgłosić się maksymalnie 150 czteroosobowych drużyn
Do 2. PZU Gdańsk Maraton może zgłosić się maksymalnie 150 czteroosobowych drużyn
fotolia.com/Mezzotint

To idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu. To również znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu.

Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Cały maratoński dystans 42 kilometrów i 195 metrów zostanie podzielony na cztery odcinki. Każdy z członków sztafety będzie biegł jeden z odcinków:

  • zmiana I – ok. 15 km
  • zmiana II – ok. 9 km
  • zmiana III – ok. 11 km
  • zmiana IV – ok. 7 km


Obowiązuje limit 150 czteroosobowych drużyn. Termin zgłoszeń upływa 25 kwietnia 2016 roku. W Sztafecie Maratońskiej prawo startu mają osoby, które najpóźniej do dnia 15 maja 2016 roku ukończą 16 lat.

By zarejestrować sztafetę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy


Opłata wpisowa za udział w Sztafecie Maratońskiej wynosi:

  • do 31 marca - 299 PLN za drużynę
  • 1-25 kwietnia - 399 PLN za drużynę


Wszyscy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale. W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna Craft dla każdego członka drużyny oraz upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów. Uczestnicy mają również zapewniony posiłek regeneracyjny oraz prawo korzystania z punktów odżywczych na trasie biegu.

Za zajęcie miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wręczone zostaną pamiątkowe puchary.

Organizatorami 2. PZU Gdańsk Maratonu są Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Sponsorem tytularnym zostało PZU. Partnerem technicznym jest firma Craft.

Na podstawie materiałów prasowych - oprac. WG


Czytaj także:

Najlepszy duży maraton w 2015 roku? PZU Gdańsk Maraton