Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stwórz sztafetę na maraton! Zgłoszenia do 25 kwietnia

Start w maratonie to duże wyzwanie. Chociaż chętnych do pokonania trasy 2. PZU Gdańsk Maratonu, który odbędzie się 15 maja (niedziela) nie brakuje, to jego organizatorzy mają propozycję dla niezdecydowanych lub wątpiących w swoje siły. Jest nią Sztafeta Maratońska.

Stwórz sztafetę na maraton! Zgłoszenia do 25 kwietnia
A
A
data publikacji: 24 marca 2016 r.

Do 2. PZU Gdańsk Maraton może zgłosić się maksymalnie 150 czteroosobowych drużyn
Do 2. PZU Gdańsk Maraton może zgłosić się maksymalnie 150 czteroosobowych drużyn
fotolia.com/Mezzotint

To idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu. To również znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu.

Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Cały maratoński dystans 42 kilometrów i 195 metrów zostanie podzielony na cztery odcinki. Każdy z członków sztafety będzie biegł jeden z odcinków:

  • zmiana I – ok. 15 km
  • zmiana II – ok. 9 km
  • zmiana III – ok. 11 km
  • zmiana IV – ok. 7 km


Obowiązuje limit 150 czteroosobowych drużyn. Termin zgłoszeń upływa 25 kwietnia 2016 roku. W Sztafecie Maratońskiej prawo startu mają osoby, które najpóźniej do dnia 15 maja 2016 roku ukończą 16 lat.

By zarejestrować sztafetę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy


Opłata wpisowa za udział w Sztafecie Maratońskiej wynosi:

  • do 31 marca - 299 PLN za drużynę
  • 1-25 kwietnia - 399 PLN za drużynę


Wszyscy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają na mecie pamiątkowe medale. W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna Craft dla każdego członka drużyny oraz upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów. Uczestnicy mają również zapewniony posiłek regeneracyjny oraz prawo korzystania z punktów odżywczych na trasie biegu.

Za zajęcie miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wręczone zostaną pamiątkowe puchary.

Organizatorami 2. PZU Gdańsk Maratonu są Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Sponsorem tytularnym zostało PZU. Partnerem technicznym jest firma Craft.

Na podstawie materiałów prasowych - oprac. WG


Czytaj także:

Najlepszy duży maraton w 2015 roku? PZU Gdańsk Maraton