Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Strzelczyk wraca do Lotosu. Co to oznacza dla Rady Miasta?

Grzegorz Strzelczyk, radny Gdańska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został powołany na stanowisko wiceprezesa Lotosu Petrobalticu, spółki należącej do Grupy Lotos SA. - Zmniejszę swoją aktywność w Radzie Miasta, przestanę być szefem klubu - mówi portalowi gdańsk.pl.

Strzelczyk wraca do Lotosu. Co to oznacza dla Rady Miasta?
A
A
data publikacji: 09 czerwca 2016 r.

Grzegorz Strzelczyk
Grzegorz Strzelczyk
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Lotos Petrobaltic zajmuje się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Należy do Grupy Lotos. Skarb Państwa i pracownicy posiadają po 0,01% akcji. Kilka dni temu Rada Nadzorcza wybrała nowego prezesa - został nim Marcin Jastrzębski.

Dziś, w czwartek 9 czerwca 2016, przedstawiono jego zastępce. Nowym wiceprezesem został Grzegorz Strzelczyk, który pełni funkcję przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

- Wracam do firmy, w której już pracowałem - mówi Strzelczyk portalowi gdansk.pl.

I rzeczywiście, Grzegorz Strzelczyk był już związany z Lotosem Petrobaltic. Od 2006 do 2008 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju PPiEZRiG Petrobaltic.

Co powrót do Lotosu oznacza dla Gdańska i Rady Miasta?

- Będę musiał zmniejszyć swoją działalność - tłumaczy radny Gdańska. - Prawdopodobnie będę też musiał zrezygnować z funkcji przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

Grzegorz Strzelczyk radnym miejskim Gdańska jest trzecią kadencję. Studiował Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzanie Gospodarcze w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

-
Piotr Mirowicz (0)
www.gdansk.pl
piotr.mirowicz@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Piotr Mirowicz (0)
www.gdansk.pl
piotr.mirowicz@gdansk.pl
więcej tekstów autora