PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stretching dla osób mających siedzącą pracę

Stretching dla osób mających siedzącą pracę
W sobotę, 16 maja, czekają nas kolejne zajęcia z Cezarym Dobrzeleckim, na co dzień trenerem piłki nożnej i trenerem personalnym. Tym razem stretching, głównie dla osób, które mają tzw. siedzącą pracę. - Będzie sporo dynamicznych ruchów, będzie więc zmęczenie - zapowiada prowadzący. Zajęcia na żywo od godz. 8.00. Czas trwania: 60 minut.
Cezary Dobrzelecki zapowiada, że będzie sporo ruchu i dynamicznie
Cezary Dobrzelecki zapowiada, że będzie sporo ruchu i dynamicznie
fot. FB C. Dobrzelecki

 

Działasz online? Nauka języka, kurs tańca, koncert, trening... Daj znać, napiszemy o tym w kalendarzu wirtualnych wydarzeń na gdansk.pl

 

Wikipedia donosi, że stretching (ang. rozciąganie) - zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji.

Stretching można podzielić na kilka rodzajów:

rotacja stawów - rotacyjny ruch stawów mający poprawić ich smarowanie
rozciąganie statyczne - rozciąganie mięśni podczas spoczynku i ich rozluźnienia (np. dociskanie)
rozciąganie dynamiczne - rozciąganie mięśni poprzez ruch (wymachy itp.)


W sobotę, 16 maja, zajęcia stretchingu na swoim profilu na FB oraz na www.gdansk.pl poprowadzi Cezary Dobrzelecki, trener piłki nożnej i trener personalny. 

- Tym razem zaprezentuję najlepszą moim zdaniem formę stretchingu czyli ten dynamiczny. Idealne dla osób, które mają pracę siedząca, lub zwyczajnie chcą się rozruszać - mówi prowadzący. - Z racji tego, że będziemy walczyć ze swoim ciałem i będziemy robić sporo dynamicznych ruchów, również co nieco się zmęczymy. 

Przydadzą się mata, ręcznik, woda. Czas trwania: 60 minut. 

ZAPRASZAMY do oglądania w sobotę, 16 maja, na www.gdansk.pl oraz na Train Me Now - C.Dobrzelecki. Początek na żywo o godz. 9.00. 


Poprzednie zajęcia Cezarego Dobrzeleckiego transmitowane na gdansk.pl: