PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Strefa Kibica na Targu Węglowym. Finał mistrzostw świata Chorwacja - Francja
Strefa Kibica na Targu Węglowym. Finał mistrzostw świata Chorwacja - Francja
Niedziela, 15 lipca, to ostatni dzień piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W finale zagrają reprezentacje Chorwacji i Francji. Transmisja z meczu na Targu Węglowym w gdańskiej Strefie Kibica o godz. 17.00. Wcześniej odbywa się charytatywny turniej piłkarski.
Polskich piłkarzy w gdańskiej Strefie Kibica dopingowaliśmy tylko trzy razy. Dziś na Targ Węglowy zapraszmy na finał, w którym zagrają Chorwaci z Francuzami
Polskich piłkarzy w gdańskiej Strefie Kibica dopingowaliśmy tylko trzy razy. Dziś na Targ Węglowy zapraszmy na finał, w którym zagrają Chorwaci z Francuzami
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Strefa Kibica w Gdańsku działa od 19 czerwca. Niestety tylko trzykrotnie dopingowaliśmy biało-czerwonych. Polacy odpadli szybko i w kiepskim stylu. Z reprezentacją pożegnał się selekcjoner Adam Nawałka, którego następcą został Jerzy Brzęczek, były szkoleniowiec Lechii Gdańsk (2014-2015). 

Po odpadnięciu reprezentacji Polski kibicowaliśmy innym. W gdańskiej Strefie Kibica oglądaliśmy m.in. mecze półfinałowe Francja - Belgia i Chorwacja - Anglia. W sobotę, 14 lipca, w meczu o trzecie miejsce Belgowie pokonali Anglików 2:0. Do rozegrania zostało jeszcze jedno spotkanie - finał. 

Kto zostanie nowym mistrzem świata? Francuzi, którzy chcą powtórzyć sukces z 1998 roku, czy Chorwaci, dla których już występ w finale jest największym osiągnięciem w historii. 

Początek finału o godz. 17.00 czasu polskiego. Zapraszamy do wspólnego oglądania meczu Chorwacja - Francja na Targu Węglowym, gdzie na mieszkańców i turystów czekać będą przekąski, fastfoody oraz napoje, w tym piwo. Strefa otwarta będzie godzinę wcześniej. 


Wcześniej, bo od godz. 10.00 do 13.00 na Targu Węglowym odbywa się turniej charytatywny „GOT-owi do pomocy”. Każdy, kto zechce wspomóc finansowo Rodzinne Domy Dziecka, może włączyć się do zabawy. 

- Do gry wykorzystamy specjalne, mobilne boisko o wymiarach 10 metrów na 20 metrów. Drużyny będą liczyć od trzech do sześciu osób, a mecze będą trwały 10 minut. W turnieju weźmie udział osiem drużyn - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która organizuje turniej i jest odpowiedzialna za prowadzenie Strefy Kibica. - Zadbaliśmy o profesjonalną oprawę wydarzenia. Będą z nami zawodowi sędziowie oraz spiker Marcin Gałek, a każdy z zespołów otrzyma piękne, pamiątkowe medale. Ci, którzy znajdą się na podium turnieju dostaną także okazałe puchary.

Od każdej drużyny pobierana zostanie opłata startowa w wysokości 200 zł brutto, a każda złotówka trafi na konto Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, opiekującej się m.in. Rodzinnymi Domami Dziecka.

Dla wszystkich dodatkowe atrakcje:

- dmuchany tor do gry w kręgle,

- gigantyczne, piłkarskie rzutki

- dmuchańce dla dzieci

- dla pierwszych 200 osób, lemoniada oraz ciastko od Fundacji


Przypominamy, że choć mistrzostwa świata w Rosji się kończą i Strefa Kibica przestanie działać, to Targ Węglowy będzie zamknięty dla samochodów do 2 września. W tym miejscu do końca wakacji będą się odbywały inne imprezy, m.in. Jarmark św. Dominika, który w tym roku potrwa od 28 lipca do 19 sierpnia. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl