PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Strajk Kobiet. Prezydent Gdańska na FB: "Całym sercem jestem z wami. Nie dajcie się sprowokować"

Strajk Kobiet. Prezydent Gdańska na FB: "Całym sercem jestem z wami. Nie dajcie się sprowokować"
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w związku z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet zamieściła na swoim facebookowym profilu film, w którym zapewnia uczestniczki protestu o swojej solidarności i jednocześnie prosi, by nie ulegały prowokacjom. Prezydent Gdańska w innym wpisie domaga się od posła PiS Jarosława Sellina, by odciął się od podgrzewania nastrojów przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz solidaryzuje się z protestującymi i prosi ich, by nie dali się sprowokować
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz solidaryzuje się z protestującymi i prosi ich, by nie dali się sprowokować
źródło: Facebook/Aleksandra Dulkiewicz
 

 

Zobacz artykuły na temat protestów, które miały miejsce w środę

Wieczorne protesty w Gdańsku. 5 tys. osób na Disco Strajk we Wrzeszczu WIDEO i ZDJĘCIA

Strajk Kobiet. Zobacz, jak do protestu dołączyli w środę studenci Politechniki Gdańskiej

Setki protestujących na wiecu Uniwersytetu Gdańskiego - p.o. rektora razem ze studentami

Protest kierowców na ulicach Wrzeszcza. “Cieszę się, że silny głos Polaków płynie z tylu zakątków naszego kraju”

 

Przed południem 28 października Aleksandra Dulkiewicz zamieściła na swoim profilu facebookowym film, w którym zwraca się do uczestniczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na filmie prezydent Gdańska ubrana jest na czarno.

Czarny kolor to strój żałobny, wyrażający smutek. Jestem smutna, bo źle się dzieje w naszej ojczyźnie. Jestem smutna, bo ograniczane są prawa człowieka, wolności obywatelskie. Jestem smutna, kiedy pomyślę o mojej nastoletniej córce. W jakim kraju będzie żyła? Zabierana jest wolność kawałek po kawałku. Dziś Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zmieńmy Polskę na dom dla każdego, gdzie każdy bez wyjątku będzie czuł się dobrze. Całym sercem jestem z wami!

Prezydent apeluje też do uczestniczących w proteście, by uważali na siebie i nie dali się sprowokować.

Zobacz film:

Prezydent Gdańska odpowiedziała też posłowi PiS Jarosławowi Sellinowi, który domagał się reakcji na zdewastowanie tablic po demonstracjach, które miały miejsce na Targu Drzewnym. Organizatorki protestu stanowczo odcięły się już od tego aktu, który miał jak miejsce w nocy, już po zakończeniu demonstracji. Prezydent Gdańska również potępia każdy akt dewastacji, domaga się z kolei od posła Sellina, by odciął się od podgrzewania nastrojów przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Panie Ministrze, Panie Pośle! Jestem przeciwna niszczeniu mienia, agresji i przemocy, o czym mówię głośno. Od Pana jako przedstawiciela gdańszczanek i gdańszczan w Sejmie bardzo bym chciała usłyszeć, że odcina się Pan od podgrzewania nastrojów i dolewania benzyny do ognia przez prezesa Pana partii...

- pisze pani prezydent.

sellin
 
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl