Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stop dla ciężarówek! Ograniczenie w tunelu na Okopowej

W piątek, 18 marca, wprowadzone zostanie kolejne ograniczenie ruchu na ul. Okopowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Przez tunel pod Węzłem Unii Europejskiej nie będą mogły przejeżdżać pojazdy o wysokości powyżej 3,40 m. Objazd został wyznaczony przez al. Armii Krajowej i Węzeł Groddecka.

Stop dla ciężarówek! Ograniczenie w tunelu na Okopowej
A
A
data publikacji: 18 marca 2016 r.

Nowe zmiany będą obowiązywały przez ok. 4-5 tygodni
Nowe zmiany będą obowiązywały przez ok. 4-5 tygodni
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Prace na ul. Okopowej prowadzone są w ramach projektu Forum Gdańsk, który obejmuje stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej z kompleksem handlowym w samym centrum Gdańska oraz modernizację układu drogowego wokół obiektu.

W kolejnym tygodniu takie ograniczenie zostanie wprowadzone również na jezdni ul. Okopowej w kierunku centrum Gdańska. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu przez Podwale Przedmiejskie. Nowe zmiany będą obowiązywały przez ok. 4-5 tygodni.

- Trwają prace mające na celu przedłużenie tunelu w ciągu ulicy Okopowej. Teraz będziemy pracować nad konstrukcją stropu, dlatego konieczne jest wprowadzenie ograniczenia skrajni drogi - mówi Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

Przejazd tunelem w ciągu ul. Okopowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego jest tymczasowo zamknięty od 23:30 do 5:00. W tych godzinach kierowcy mogą przejeżdżać bezpośrednio przez Węzeł Unii Europejskiej. Przedłużenie tunelu umożliwi w przyszłości komunikację po budowanych obecnie nowych wiaduktach na al. Armii Krajowej oraz powstanie węzła przesiadkowego integrującego komunikację autobusową, tramwajową i kolejową na istniejących wiaduktach AK. 

Na podstawie materiałów prasowych - oprac. WG
 

Czytaj więcej:

Uwaga! Zmiany w ruchu drogowym na Armii Krajowej i Okopowej!

Okopowa w rozkopach. Uwaga, będziemy jeździć inaczej!

Ważne dla kierowców: zamknięte ulice Okopowa i Stągiewna