PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stonamite Fest - jedyny taki festiwal na Pomorzu

Stonamite Fest - jedyny taki festiwal na Pomorzu
Wydarzenie: Stonamite Fest IV Data: 16-17 lipca 2015 r. Miejsce: Wydział Remontowy, Plac Solidarności, Gdańsk Wstęp: 15 zł za dzień Jedno miasto, dwie wielkie gwiazdy i dwa dni z kulturą muzyczną z lat 60'tych i 70'tych. W Gdańsku odbywa się kolejna edycja festiwalu Stonamite Fest. - Na całym świecie obserwujemy wzrost popularności stylów retro w muzyce, teraz chcemy rozwijać to na polskim gruncie – zapowiada Paweł Czapiewski, pomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia.

Wydarzenie: Stonamite Fest IV Data: 16-17 lipca 2015 r.
Miejsce: Wydział Remontowy, Plac Solidarności, Gdańsk
Wstęp: 15 zł za dzień

Jedno miasto, dwie wielkie gwiazdy i dwa dni z kulturą muzyczną z lat 60'tych i 70'tych. W Gdańsku odbywa się kolejna edycja festiwalu Stonamite Fest. - Na całym świecie obserwujemy wzrost popularności stylów retro w muzyce, teraz chcemy rozwijać to na polskim gruncie – zapowiada Paweł Czapiewski, pomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia. 

Na dwa dni Gdańsk zamienia się w mekkę rock’n’rolla. Podczas Stonamite Fest IV, który w tym roku ponownie odbywa się w klubie Wydział Remontowy, wystąpią takie muzyczne gwiazdy, jak Greenleaf ze Szwecji czy Atomic Vulture z Belgii. Zagranicznych artystów supportować będą trójmiejskie zespoły.

fot1
fot1
UM

- Festiwal jest nawiązaniem i rozwinięciem powracającej kultury muzycznej z lat 60'tych i 70'tych. Na całym świecie obserwujemy wzrost popularności stylów retro w muzyce i postanowiliśmy, że będziemy przenosili i rozwijali to na polskim gruncie – opowiada Paweł Czapiewski, pomysłodawca i jeden z organizatorów Stonamite Fest.

W tym roku odbywa się już czwarta edycja festiwalu. Jak zaznacza Czapiewski, w Polsce jest zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenie. - Spotykamy się z coraz większym odzewem i frekwencją. Problem w Polsce nie polega na braku zainteresowania tym rodzajem muzyki, ale na braku promocji w mediach. Planujemy niedługo jednak ruszyć z wielkim festiwalem na otwartym powietrzu. Może już się to uda zrealizować w przyszłym roku. To zwiększy znacznie nasz zasięg.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku organizatorzy ściągnęli do Gdańska zagraniczne gwiazdy. W czwartek 16 lipca jako headliner zagra Greenleaf ze Szwecji. - To zespół, o którym bezdyskusyjnie można powiedzieć, że wypracował swój własny styl, pośród tak wielu rockowych grup, ale czego można się spodziewać po tak dobrych muzykach, którzy grali m.in. w takich zespołach jak legendarny Dozer?Gdański festiwal jest poświęcony głównie muzyce stoner rockowej. - Nie jest to sztywno określony styl muzyczny, a raczej rodzaj kultury, która nawiązuje bezpośrednio do największych klasyków w muzyce rockowej od rock and rolla, przez hardrock, nawet po cięższy metal. Głównym protoplastą tej kultury jest zespół Black Sabbath – tłumaczy Czapiewski.

W piątek 17 lipca zobaczymy z kolei belgijskich muzyków z Atomic Vulture. - Po czwartkowym rock'n'rollu to będzie idealne miejsce dla zespołu, który zafunduje nam muzyczno-psychodeliczną podróż w kosmos, na najwyższym poziomie – zapowiada Czapiewski.

fot2
fot2
UM

Czapiewski podkreśla, że w przyszłości planuje rozwinąć formułę festiwalu. - Mamy zamiar rozniecić ten żar, aby stał się ogniem. Chcemy, aby Stonamite było marką równą Red Smoke festiwalowi, czy Days of Ceremony a może i nawet Desert Fest na Zachodzie. Kto wie, może uda się już w przyszłym roku?

Program:

czwartek, 16 lipca:

- godz. 19.30 - Lady Electric (Trójmiasto);

- godz. 20.30 - Sautrus (Trójmiasto);

- godz. 21.30 - Greenleaf (Szwecja)

Cena: 15zł

Piątek, 17 lipca:

- godz. 20 - DRY (Trójmiasto)

- gozd. 21 - Atomic Vulture (Belgia)

Cena: 15zł

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze