PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stogi i Przeróbka - kolejny etap prac na torach tramwajowych. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Stogi i Przeróbka - kolejny etap prac na torach tramwajowych. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
W sobotę i niedzielę, 30 i 31 marca, montowany będzie tymczasowy rozjazd przy przystanku tramwajowym „Sucharskiego”. W weekend tramwajem dojedziemy jedynie do przystanku „Przeróbka”. Ważne dla pasażerów: w przypadku komunikacji zastępczej, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przystanek Przeróbka , tramwaj linii 8 jadący w kierunku Jelitkowa
Przystanek "Przeróbka", tramwaj linii 8 jadący w kierunku Jelitkowa
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Zmiany związane są z realizowaną modernizacją linii tramwajowej na Stogach. Wykonawca koncentruje się obecnie na budowie kanalizacji deszczowej przy ulicy Stryjewskiego - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Przygotowano także wykop pod budowę budynku socjalnego przy pętli Pasanil. Na wysokości pętla Plaża trwa betonowanie fundamentów pod słupy trakcyjne. Układane są tory pod rozjazdnice.

W sobotę i niedzielę, 30 i 31 marca, montowany będzie tymczasowy rozjazd przy przystanku tramwajowym „Sucharskiego”. W związku z tym od soboty tramwajem ze Śródmieścia dojedziemy jedynie do przystanku „Przeróbka”. Oznacza to czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej w tej części miasta. 

TRAMWAJE

AUTOBUSY

  • autobusowa linia zastępcza T8 będzie funkcjonować ze zwiększoną częstotliwością w godzinach szczytu: średnio co 7,5 minuty, wybrane kursy linii autobusowych T8 i 111 będą obsługiwane autobusami przegubowymi, najbardziej dogodnym miejscem przesiadki tramwaj/autobus nadal pozostanie pętla Przeróbka. SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY LINII T8
  • na linii autobusowej 158 z Wrzeszcza na Stogi wykonywany będzie dodatkowy kurs w godzinach wieczornych, w soboty, niedziele i święta, co oznacza, że w godz. ok. 19:30 - ok. 21:30 wzrośnie częstotliwość kursowania: z 60 do 40 min. SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY LINII 158

- Zmiany, które wprowadzamy w przełomie marca i kwietnia, wynikają z kolejnych etapów prac związanych z budową nowego torowiska - mówi Sebastian Zomkowski, p.o. dyrektora ZTM w Gdańsku. - Na Stogi nie dojedziemy niestety tramwajami. Zapewniamy częstsze kursy i bardziej pojemne pojazdy na liniach autobusowych. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie te zmiany mają charakter tymczasowy, ta organizacja ruchu obowiązuje wyłącznie na czas realizowanej inwestycji.


WAŻNE DLA PASAŻERÓW

Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Przykład: pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 8, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusową linią zastępczą T8.


Realizacja inwestycji podzielona została na trzy odcinki:

  1. obejmuje ul. Budzysza na wysokości od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Skiby
  2. dotyczy ul. Stryjewskiego od skrzyżowania z ul. Skiby do skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą oraz pętli ”Pasanil".
  3. Trzeci odcinek obejmuje ul. Nowotną od ul. Kruczej do pętli "Stogi Plaża".

W ramach inwestycji przebudowany zostanie również układ drogowy wraz z chodnikami, zjazdami i ciągami pieszo-rowerowymi. Inwestycja realizowana jest w ramach GPKM - Etap IVa.

 

tram_stogi
grafika: DRMG

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl