PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Stogi. Gdańskie Wody pytają mieszkańców, jak zagospodarować przestrzeń przy ul. Ugory WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Stogi. Gdańskie Wody pytają mieszkańców, jak zagospodarować przestrzeń przy ul. Ugory WYPEŁNIJ ANKIETĘ
Pomiędzy budynkami przy ul. Ugory 8 i Ugory 9 znajduje się obecnie niezagospodarowana ogromna przestrzeń, która służy głównie kierowcom jako parking. Miejska spółka Gdańskie Wody postanowiła stworzyć w tym miejscu przyjazną przestrzeń służącą wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.
Gdańskie Wody zapraszają mieszkańców Stogów do udziału w konsultacjach społecznych
Gdańskie Wody zapraszają mieszkańców Stogów do udziału w konsultacjach społecznych
Fot. Dariusz Kwidziński/www.gdansk.pl

 

Gdańskie Wody zamierzają uatrakcyjnić przestrzeń o powierzchni około 1250 mkw, znajdującą się przy ul. Ugory 8 i 9. Chcą, by ten teren stał się prawdziwą wizytówką Stogów.

- Chcielibyśmy, aby przestrzeń łączyła wiele funkcji. Poza parkingiem mogłaby być miejscem rekreacji czy sąsiedzkich spotkań, a dzięki zielonej infrastrukturze wspierać miasto w adaptacji do zmian klimatu - zaznacza Eliza Poznańska, specjalistka ds. małej retencji w Gdańskich Wodach. - Liczymy na wsparcie koncepcyjne mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, jaki sposób zagospodarowania terenu będzie im służył.

Zatem, mieszkańcy Stogów, powiedzcie - co przyciągałoby was w to miejsce? Może zadbany trawnik ze stołami do gry w szachy lub stołami piknikowymi, może aleja liściastych drzew lub kolorowe kwietniki i nowe, wygodne ławki? A może od dawna macie już pomysł na to miejsce, ale dotąd nigdzie go nie zgłosiliście? Teraz macie taką okazję!

Ogłoszone właśnie konsultacje społeczne podzielono na dwa etapy. Pierwszym jest ankieta skierowana do mieszkańców, drugim - spotkanie konsultacyjne zorganizowane na tym terenie.

 

Wypełnienie wspomnianej ankiety jest proste i szybkie, zajmie około 5 minut. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Gdańskich Wód, znajdziecie ją TUTAJ. Po wypełnieniu można ją przekazać na trzy sposoby: 

  1. wypełnić i wysłać elektronicznie

  2. odebrać i oddać do oddziału Gdańskich Wód, przy ul. Kaczeńce 31 lub Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie eMOCja, przy ul. Ugory 9.

  3. pobrać papierową wersję i wypełniony skan odesłać mailowo na adres malaretencja@gdanskiewody.pl

Ankiety można wypełniać do 6 października. Natomiast 23 października odbędą się warsztaty terenowe, w ramach których omówione i dopracowane zostaną zaproponowane wizje.

 

Współorganizatorem i inicjatorem tych konsultacji jest Holistyczne Centrum Wsparcia Po Stracie eMOCja, którego siedziba mieści się właśnie przy ul. Ugory 9. Konsultacje są prowadzone w porozumieniu z Radą Dzielnicy Stogi.

 

2
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze