• Medale mistrzostw polskich młodych gdańskich specjalistów w short tracku

Medale mistrzostw polskich młodych gdańskich specjalistów w short tracku

W Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Młodzików w short tracku. Na podium stanęli łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec - Kamili Stormowskiej i Adama Muchlado. Srebrny medal zdobyła także sztafeta młodzików.
02.03.2020
Adam Muchlado zdobył srebrny medal, Kamila Stormowska - złoty

Fantastycznie spisała się Kamila Stormowska, która na lodzie w Białymstoku wywalczyła złote medale na wszystkich dystansach (500 m, 1000 m i 1500 m), zostając Młodzieżową Mistrzynią Polski. Łyżwiarka szybka Stoczniowca potwierdziła swoją znakomitą formę, którą błysnęła w ostatnich zawodach Pucharu Świata, gdzie zajęła trzecie miejsce na dystansie 500 metrów. Stormowska wyprzedziła Magdalenę Warakomską (AZS Opole) oraz Karolinę Miłkowską (Juvenia Białystok).

Bardzo dobrze spisał się również Adam Muchlado. Gdańszczanin wywalczył dwa srebrne medale i jeden brązowy (500 m, 777 m, 1000 m), uzyskując przy tym tytuł wicemistrza Polski Młodzików. Muchlado wraz z braćmi Mateuszem i Jakubem Dołkowskimi został również wicemistrzem kraju młodzików w sztafecie na 2000 metrów (cała trójka to wychowankowie Stoczniowca i współpracującej z klubem gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z oddziałami sportowymi).

- Pozostali nas zawodnicy też spisali się świetnie. Do Gdańska wracają z "życiówkami" (rekordy życiowe, czyli najlepsze wyniki w karierze na poszczególnych dystansach - red.) i nowymi klasami sportowymi - mówi Artur Kostecki, jeden ze szkoleniowców sekcji short track w Stoczniowcu.