Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stocznia i poszukiwanie skarbu - zwiedzaj Gdańsk z Kartą Turysty

Już teraz warto zaplanować sobotni (9 grudnia), niezwykły spacer, którego organizatorzy pozwolą uczestnikom cofnąć się do Gdańska lat 70. i 80. ubiegłego wieku, a nawet jeszcze wcześniej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisy do 8 grudnia.

Stocznia i poszukiwanie skarbu - zwiedzaj Gdańsk z Kartą Turysty
A
A
data publikacji: 05 grudnia 2017 r.

gdansk.pl

Spacer rozpocznie się od zwiedzania stoczni, w której uczestnicy dowiedzą się wiele na temat jej burzliwych dziejów i poznają kilka skrywanych na jej terenie sekretów.

Później trasa wieść będzie w kierunku Głównego Miasta, tematem tej części wycieczki będzie odbudowa Gdańska po II Wojnie Światowej oraz opowieści o absurdach życia w PRL.

Gros wiadomości, które przewodnicy przekażą uczestnikom dotyczyć będzie lat 70. i 80. Nie bez przyczyny. Dalsza część spaceru poświęcona będzie bowiem podróżnikowi Ludwigowi Plentemu, a historia jego życia w Gdańsku obejmuje właśnie te dziesięciolecia. Spacer zakończy się w Ratuszu Głównego Miasta, w którym będzie można zagrać w grę questową „Śladami Plentego”.


Gdańska Organizacja Turystyczna w ten sposób zaprasza do udziału w niecodziennym spacerze:

Czas na wielką przygodę!

Zagadka, przed którą staniesz, nie jest błahą łamigłówką. Trzeba będzie odnaleźć cenny, francuski zegar, który zaginął po II Wojnie Światowej. Nie będzie to zadanie łatwe, bo świadkowie i postacie z jakimi się spotkasz, nie zawsze mają szczere intencje. Zadania nie ułatwi nam też podejrzliwa Milicja.

Uzbrój się więc w telefon z dostępem do internetu, włącz logiczne myślenie i podejmij wyzwanie!

Dzięki Karcie Turysty, którą otrzymacie na początku spaceru, zyskacie bezpłatne wejście do:

  • Żurawia
  • Muzeum Narodowe Oddział Sztuki Dawnej
  • Nadbałtyckie Centrum Kultury - Centrum Św. Jana -wieża widokowa
  • oraz 40% zniżki do muzeum interaktywnego Room of Plenty


Data spaceru: 09.12.2017, początek o godz. 12:00

Zbiórka: Plac Solidarności w Gdańsku

Pakiety startowe oraz Karty Turysty zostaną przekazane na miejscu zbiórki.

Aby wziąć udział w darmowym spacerze z przewodnikiem oraz otrzymać darmowy pakiet Karty Turysty należy wysłać zgłoszenie pod adres: spacery@visitgdansk.com, do piątku, 08.12.2017, do godz. 12:00. Zgłaszając swój udział podaj: imię i nazwisko oraz datę urodzenia, te dane będą potrzebne do aktywacji pakiet Karty Turysty.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!


Współorganizatorem spaceru jest firma Poland by Locals, która współpracuje z GOT m. in przy projekcie Karta Turysty.

Spacer realizowany w ramach działania "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe).-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl