PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Stocznia Gdańska pojawiła się na ubraniach marki Reserved

Stocznia Gdańska pojawiła się na ubraniach marki Reserved
Stocznia Gdańska na bluzach i koszulkach - to nowa propozycja firmy LPP, która wprowadza na rynek drugą już odsłonę limitowanej kolekcji o nazwie RE ART.
Koszulka z wizerunkiem Stoczni Gdańskiej? Czemu nie!
Koszulka z wizerunkiem Stoczni Gdańskiej? Czemu nie!
mat. prasowe

 

RE ART to projekt, którego główne założenia opierają się na przenikaniu się mody ze sztuką oraz wsparciu młodych, polskich artystów. W ubiegłym roku do współpracy przy tworzeniu limitowanej kolekcji t-shirtów zaproszono polskie ilustratorki: Lubek, Joannę Gębal, Annę Rudak, Magdę Wolną i Dobre Sztuki. Nowa odsłona projektu stworzona została we współpracy z młodymi grafikami i fotografami. W efekcie powstały ubrania, których motywem przewodnim jest Stocznia Gdańska. W kolekcji nie zabrakło również grafik z refleksyjno-ironicznymi komentarzami rysowniczki Edyty Draus.

- Kolekcja RE ART to przykład łączenia ubrań ze sztuką grafiki, malarstwa i fotografii - mówi Anna Radzikowska, dyrektor departamentu damskiego Reserved w LPP. - W ten sposób chcemy promować polskich artystów, a jednocześnie podkreślić, że historia naszej firmy i poczucie estetyki są nierozerwalnie związane z miejscem, gdzie powstają nasze projekty. Cieszymy się, że nasze najbliższe otoczenie dostarcza tak wiele inspiracji do pracy twórczej i że moda może odzwierciedlać to, skąd jesteśmy i z czego jesteśmy dumni.

Kolekcję RE ART współtworzyli m.in. Michał Szlaga, autor fotografii w oryginalny sposób obrazujących Stocznię Gdańską oraz Agnieszka Nagórska, której obrazy i grafiki przedstawiające stoczniowe żurawie łączą w sobie siłę realistycznego przekazu z nutą ciekawej kolorystyki. W projekcie uczestniczyła również Edyta Draus, która przyznaje że największym źródłem inspiracji w tworzeniu grafik jest dla niej codzienność.

- Chociaż ta szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pusta, to w codzienności szukam przyjemności i punktów zaczepienia - mówi Edyta Draus. - Bardziej niż obrazy inspirują mnie jednak słowa, dlatego chętnie przemycam je na rysunku. Współpraca z Reserved pozwoliła zaistnieć moim ilustracjom w kompletnie innej przestrzeni użytkowej i skali. Koszulka to nie plakat, podlega zupełnie innym procesom. 

 

To propozycja na chłodne dni - jak Wam się podoba?
To propozycja na chłodne dni - jak Wam się podoba?
mat. prasowe

 

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl