Startupy, pokażcie się! Trwa drugie ogólnopolskie badanie

Pracujecie nad innowacyjnym projektem? Rozkręcacie biznes, jakiego w Polsce jeszcze nie było? A może macie dopiero pomysł, który chcecie wcielić w życie? Działalność startupów w Polsce jest coraz bardziej dostrzegalna. Coraz więcej firm i instytucji korzysta z ich usług. Warto więc, by się "pokazały" na ogólnokrajowej scenie!

Startupy, pokażcie się! Trwa drugie ogólnopolskie badanie
A
A
data publikacji: 12 sierpnia 2016 r.
Masz pomysł na start up? A może już go realizujesz? Pochwal się tym!
Masz pomysł na start up? A może już go realizujesz? Pochwal się tym!
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Fundacja Startup Poland zachęcona ogromnym sukcesem pierwszej edycji raportu Polskie Startupy 2015, ponownie przeprowadza badanie zainicjowane przez dr Agnieszkę Skalę z Politechniki Warszawskiej. Powstanie z niego raport przedstawiający aktualny obraz sceny startupowej, a także zachodzące na niej zmiany.

Startup Poland jest organizacją non-proft, która na co dzień monitoruje kwestie legislacyjne i zabiega o interesy startupów w relacjach startupy - decydenci. Fundacja wspiera je także przy pozyskiwaniu partnerów biznesowych oraz inwestorów.

W ubiegłorocznym badaniu wzięło udział ponad 500 podmiotów. W tym roku planowane jest wśród minimum tysiąca firm. Raport zostanie upubliczniony we wrześniu br. Na jego podstawie będzie można przyjrzeć się m.in. źródłom finansowania, modelom biznesowym i źródłom innowacji dla startupów.

- Z ankiety dowiemy się, jak wygląda zatrudnienie, udział kobiet wśród założycieli, eksport, kontakty ze sferą nauki. Zweryfikujemy hipotezy związane z trudnością analizy branży na podstawie statystyk GUS. Zapytamy o poziom osiąganego wzrostu, plany na przyszłość, źródła zasobów i obecność na rynkach zagranicznych - tłumaczy koordynatorka badania dr Agnieszka Skala z Politechniki Warszawskiej.

By stać się częścią ogólnopolskiego raportu, wystarczy wypełnić ankietę.  Pomorskie startupy, do dzieła!oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl