PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Starsi panowie ze "Scorpions" dali radę. Zobacz filmik z koncertu w Ergo Arenie
Starsi panowie ze "Scorpions" dali radę. Zobacz filmik z koncertu w Ergo Arenie
W piątkowy wieczór, 1 grudnia, do Ergo Areny przyszło 11 tysięcy fanów. Przedstawiciele trzech pokoleń - nie tylko Polacy, ale też Skandynawowie, Rosjanie, Brytyjczycy. Co ich połączyło? Oczywiście miłość do rockowej grupy "Scorpions". Wszyscy świetnie się bawili. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, który przygotowała ekipa Ergo Areny.

The Scorpions mają liczną rzeszę wiernych fanów na całym świecie
The Scorpions mają liczną rzeszę wiernych fanów na całym świecie
Materiały prasowe

"Są jak wino, im starsi - tym lepsi" - mówią fani niemieckiej grupy hardrockowej Scorpions. Zespół założony został w 1965 r. - długowiecznością niewiele ustępują wielkim The Rolling Stones.

W piątek było wszystko, czego pragną wielbiciele grupy: solidana dawka mocnych brzmień, znakomite rockowe ballady i siła wzruszeń. Nie zabrakło polskich akcentów: charyzmatyczny wokalista Klaus Meine powitał publiczność po polsku, a w czasie jednego z utworów na wielkim telebimie za sceną puszczano jako tło powiewającą biało-czerwoną flagę. Zespół wystąpił w ERGO ARENIE dla blisko 11 000 fanów. Zagrali swoje największe przeboje, utwory z najnowszej płyty, ale też i kompozycje z lat 70. Wysoką formą zachwycili wielbicieli mocnych brzmień, którzy na granicę Gdańska i Sopotu przybyli z całej Europy.

Do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Zespół koncertował w Polsce też m.in. w ub. roku - w ramach wielkiej trasy na 50-lecie istnienia na scenie muzycznej.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl