PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Stanisława Celińska wystąpi w sobotę w oruńskim Amfiteatrze Orana
Stanisława Celińska wystąpi w sobotę w oruńskim Amfiteatrze Orana
W sobotę, 25 sierpnia, w pięknych przestrzeniach Parku Oruńskiego wystąpi Stanisława Celińska. Aktorce i wokalistce na scenie Amfiteatru Orana towarzyszyć będzie zespół, któremu przewodniczyć będzie multiinstrumentalista Maciej Muraszko. Artystka zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty „Malinowa”. Wstęp wolny.
Stanisława Celińska to polska aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka. Właśnie w tej muzycznej roli zobaczymy ją w Gdańsku w Parku Oruńskim
Stanisława Celińska to polska aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka. Właśnie w tej muzycznej roli zobaczymy ją w Gdańsku w Parku Oruńskim
zdj. Mateusz Ochocki/KFP


Płyta „Malinowa” to kolejny po sukcesie „Atramentowej” (okrytej podwójną platyną) album przygotowany przez Stanisławę Celińską. Śpiewająca aktorka publiczności zgromadzonej w gdańskim Parku Oruńskim zaprezentuje większość utworów z płyty na żywo w sobotę, 25 sierpnia, 2018 r.

Na scenie towarzyszyć jej będzie multiinstrumentalista i kompozytor Maciej Muraszko, który odpowiada za muzykę, aranżację i produkcję płyty.

Koncert rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się w ramach rozpoczętego w maju cyklu wiosenno-letnich koncertów piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego. Koncert Stanisławy Celińskiej będzie przedostatnim z siedmiu zaplanowanych muzycznych wydarzeń. W sobotę, 8 września, na oruńskiej scenie zobaczymy i usłyszymy Zbigniewa Zamachowskiego. Wstęp wolny.

Park Oruński im. Emilii Hoene to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku (po Oliwskim). Położony - niedaleko kanału Raduni, malowniczo otulony wzgórzami morenowymi, zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku oruńskiego. Jego historia sięga XVI wieku, gdzie w tym czasie istniał dworek myśliwski. W XVII w.

Rezydencja parkowa stała się miejscem spotkań artystów i elity. Scena Muzyczna GAK, tworząc projekt imprez w amfiteatrze oruńskim chciałaby nawiązać programem właśnie do takich spotkań. Amfiteatr Orana ma być miejscem spotkań mieszkańców Gdańska, gdzie wśród przyrody i muzyki można spędzić rodzinny czas.
oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl