Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Śródmieście, Siedlce. Zmiany w ruchu na Święto Niepodległości

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę, 11 listopada, w Gdańsku odbędą się dwie parady. Jedna dzielnicowa, druga - ogólnomiejska. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu drogowym.

Śródmieście, Siedlce. Zmiany w ruchu na Święto Niepodległości
A
A
data publikacji: 09 listopada 2018 r.
W ten weekend trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w Śródmieściu
W ten weekend trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu w Śródmieściu
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W niedzielę, 11 listopada, w godz. 8.00 - 13.00, odbędzie się XVI Parada Niepodległości w Gdańsku. Trasa przemarszu obejmie ulice: Stolarską, Igielnicką, Podwale Staromiejskie, Grodzką, Lawendową, Podmłyńską, Wielkie Młyny Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną, Kowalską, Targ Drzewny (rondo wokół pomnika Jana III Sobieskiego), Targ Węglowy, Długą i Długi Targ. W tym wydarzeniu uczestniczy zazwyczaj kilka tysięcy mieszkańców.

Niemal w tym samym czasie, w godz. 8.30 – 10.30, odbędzie się dzielnicowa, Siedlecka Parada Niepodległości, której trasa przemarszu rozpocznie się przy ul. Starodworskiej, następnie przejdzie ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż ulic: Kartuska, Nowe Ogrody, Hucisko i Targ Drzewny do znajdującego się tam pomnika Jana III Sobieskiego.

Uczestnicy dzielnicowej parady dołączą w ten sposób do ogólnomiejskiej XVI Parady Niepodległości.

W związku z tym w niedzielę, 11 listopada, należy spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z czasowym wyłączaniem wymienionych ulic z ruchu bądź ograniczeniu ich przepustowości.

Co ważne, już w sobotę, 10 listopada, od godz. 19.00, wyłączony z ruchu zostanie Targ Węglowy. Niedostępny dla samochodów będzie do niedzieli, 11 listopada, do godz. 13.

Nad bezpieczeństwem uczestników obu parad czuwać będą policjanci i Straż Miejska.

W tym dniu linia 100 nie będzie funkcjonować.

W poniedziałek, 12 listopada, w związku z ustawowym dniem wolnym od pracy, na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy. W przypadku innych zmian w komunikacji miejskiej informacje będą publikowane na bieżąco na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl