Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Śródmieście. Rozpoczął się remont ul. Św. Ducha. Zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych

W sąsiedztwie majestatycznej Bazyliki Mariackiej rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Św. Ducha. Za kilka miesięcy będzie tu ładniej, wygodniej i klimatycznie. Póki co, trzeba się liczyć z pewnymi utrudnieniami - zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Śródmieście. Rozpoczął się remont ul. Św. Ducha. Zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych
A
A
data publikacji: 05 czerwca 2017 r.

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W tym tygodniu rozpoczął się remont blisko 300-metrowego odcinka ul. Św. Ducha. Ze względu na jej lokalizację i nadchodzący wielkimi krokami sezon wakacyjny, inwestycję podzielono na trzy etapy: by w jak najmniejszym stopniu była ona odczuwalna przez mieszkańców i gości naszego miasta.

Ulica została zamknięta na odcinkach od ul. Bosmańskiej do ul. Przędzalniczej oraz od skrzyżowania z ul. Grobla I do skrzyżowania z ul. Złotników. Ruch na odcinku ul. Świętego Ducha od Grobla I do skrzyżowania z ul. Przędzalniczą w kierunku Motławy odbywa się w jednym kierunku. Prace potrwają około 6 tygodni.

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Ze względu na prowadzone prace poszczególne odcinki ulicy trzeba było odgrodzić. W ten sposób na kilka tygodni "zniknęło" około 20 miejsc parkingowych w pobliżu Bazyliki Mariackiej. Sytuacja ta zapewne nie cieszy kierowców, zwłaszcza, że pod koniec marca br. rozpoczął się remont samej świątyni, co wymusiło zamknięcie, nawet na trzy lata, blisko 30 miejsc parkingowych, które znajdowały się przy samym kościele. Zmotoryzowani, którzy są przyzwyczajeni do parkowania w tej okolicy, powinni rozejrzeć się więc za inną lokalizacją bądź przesiąść się do pojazdów komunikacji miejskiej.


Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Ulica Św. Ducha zostanie przebudowana na odcinku o długości 292 metrów, od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej. Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni - zamiast asfaltu pojawi się kostka brukowa, wymienione zostaną chodniki oraz pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Nasadzone zostaną także drzewa.

Chodnik wykonany zostanie z kostki kamiennej płomieniowanej, nawiązującej do historycznego wyglądu, a ciąg pieszy zrównany zostanie z poziomem jezdni, dzięki czemu nie będzie potrzeby montowania w tym miejscu krawężników. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 listopada br.


Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Remont tej ulicy jest elementem większego miejskiego programu rewaloryzacji ulic Starego i Głównego Miasta. Dzięki przeprowadzanym i planowanym inwestycjom, władze Gdańska chcą zachęcać turystów do zaglądania nie tylko na popularną ul. Długą i Długi Targ, ale także sąsiednie ulice, w tym urokliwą ul. Św. Ducha. 


Przeczytaj także:

Śródmieście. Remont ul. Św. Ducha coraz bliżej...

Bazylika Mariacka: wielki remont, znika 30 miejsc parkingowych i przejście-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora