PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Środa na Wyspie Sobieszewskiej. Harcerskie ognisko w oczekiwaniu na wyniki głosowania Jamboree 2023
Środa na Wyspie Sobieszewskiej. Harcerskie ognisko w oczekiwaniu na wyniki głosowania Jamboree 2023
W środę, 16 sierpnia, na Wyspie Sobieszewskiej, w godzinach 14.00-17.30 na terenie byłego Ośrodka Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się festyn dla mieszkańców, podczas którego na żywo połączymy się z Baku. W programie również harcerska muzyka na żywo, ognisko, gry harcerskie.

Uczestnicy zlotu harcerzy w Japonii w 2015 roku
Uczestnicy zlotu harcerzy w Japonii w 2015 roku
fot. ZHP

- Zapraszam na kolejne wydarzenie na Wyspie Sobieszewskiej, które zintegruje mieszkańców i zapewni sporo wrażeń. Mam nadzieję, że po godzinie 15.00 polskiego czasu wszyscy będziemy mogli świętować nasz wspólny sukces jakim będzie zdobycie prawa do organizacji Światowego Jamboree Skautowego - mówił przed wyjazdem do Baku Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

W związku z oczekiwaniem na tę ważną wiadomość przygotowany jest telebim, na którym mieszkańcy obejrzą transmisję z głosowania w Baku.

Odbędzie się także wspólne ognisko prowadzone przez Krąg Seniora „Korzenie”, podczas którego będzie można stać się na jeden dzień harcerzem. Spróbujemy swoich sił w strzelaniu z łuku do celu, wspinaczce, rozstawianiu namiotu, układaniu ogniska czy wyznaczaniu azymutu. Aktywności przygotowują harcerze i harcerki z Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk Portowa należący do: Harcerskiego Klubu Działań Wysokościowych "Altitudo", 100 Gdańkiej Drużyny Harcerskiej "Somnium" oraz 67 Gdańskiej Drużyny Harcerskiej "Watra".

Na miejscu nie zabraknie muzyki: koncert piosenek turystycznych zagra zespół „Słodki Całus od Buby”, a skład Fala Zmiany zajmie uczestników spontanicznym beatboxem i freestajlem. Bezpieczeństwo uczestnikom, a także pokazy strażackie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna ze Świbna.

Wszystko to w oczekiwaniu na wyniki głosowania, które przekaże zebranym zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk oraz komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP harcmistrz Artur Glebko.