PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sprzątanie Świata. Gdańszczanie zebrali prawie 2 tony odpadów!

Sprzątanie Świata. Gdańszczanie zebrali prawie 2 tony odpadów!
"Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której ponownie dołączyli gdańszczanie i gdańszczanki. Frekwencja uczestników wydarzenia była większa niż w roku ubiegłym, dzięki temu udało się zebrać aż 600 kg więcej śmieci niż w 2018 roku. Brawo!
Prawie 2 tony śmieci, w tym blisko 900 kg szkła - tyle śmieci zebrali gdańszczanie podczas tegorocznej akcji
Prawie 2 tony śmieci, w tym blisko 900 kg szkła - tyle śmieci zebrali gdańszczanie podczas tegorocznej akcji
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W piątek, 20 września, w czterech gdańskich lokalizacjach odbyła się międzynarodowa akcja Sprzątania Świata. Dzieci, młodzież i dorosłych, którzy zaopatrzeni zostali w worki i rękawice ochronne, spotkać można było na Stogach, Wyspie Sobieszewskiej, w Brzeźnie i Jelitkowie. Akcja trwała cztery godziny i objęła plaże oraz pas nadmorski. W wydarzeniu udział wzięły 53 placówki oświatowe - w sumie 2724 uczestników. 

- Niezmiernie cieszy skokowy wzrost zainteresowania naszą inicjatywą. W sprzątanie gdańskich plaż i pasa nadmorskiego zaangażowały się dzieci, młodzież i nauczyciele -  podsumowuje Piotr Kryszewski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który organizował akcję. - Zebraliśmy wspólnie niemal 1800 kg odpadów zalegających na terenach rekreacyjnych. Za rok marzy nam się frekwencja na poziomie 3000 osób. Już teraz byliśmy bardzo blisko tego wyniku. Niemniej, ważniejsze niż statystyki są efekty. Te widziane gołym okiem na spacerze, ale też i te w głowach gdańszczan, którym w nawyk wchodzi poczucie współodpowiedzialności za "Czyste Miasto Gdańsk". 

Ile dokładnie udało się zebrać śmieci w tym roku?

  • razem 1780 kg
  • 880 kg szkła
  • 420 kg tworzyw sztucznych i metali
  • 480 kg resztkowych

ZOBACZ FILM Z TEGOROCZNEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA W GDAŃSKU

 

Czytaj także:

Chcą czystych plaż i terenów zielonych. W Gdańsku odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze