Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sprzątanie po ulewie. Zobacz, jak pracują miejskie służby

Pierwsi pracownicy miejskich służb, w trybie nagłym, rozpoczęli usuwanie skutków piątkowej (11 maja) burzy jeszcze w czasie deszczu. Teraz - jak informuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni - trwa doczyszczanie miasta.

Sprzątanie po ulewie. Zobacz, jak pracują miejskie służby
A
A
data publikacji: 15 maja 2018 r.
Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Doczyszczanie ulic po ulewie
Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Doczyszczanie ulic po ulewie
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Płynące ulicami potoki wody deszczowej naniosły w piątek, 11 maja, w niektóre miejsca duże ilości piachu, gałązek drzew, liści, kamieni i różnych innych odpadków. Do pracy od razu ruszył ciężki sprzęt, ale w niedostępnych dla samochodów miejscach trzeba było czyscić ręcznie. Służby odpowiedzialne za oczyszczanie pracowały w piątek po południu i w nocy z piątku na sobotę.

- Mamy poczucie, że już w sobotę skutki ulewy i jej konsekwencje zostały usunięte. Dalsze sprzątanie ulic i chodników prowadzone jest zgodnie z harmonogramem, dostępnym na stronie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ


Zobacz relację wideo:

W kilku miejscach ulewa naruszyła też infrastrukturę drogową, którą trzeba będzie szybko naprawić. Na przykład przy ul. Powstańców Warszawskich zapadła się studzienka na chodniku, a przy Al. Zwycięstwa z kolei osunęła się skarpa wraz z fragmentem chodnika. Miejsce te zostały oznakowane i odgrodzone.


Zobacz też: 

Podsumowanie burzy: ul. Kartuską w pięć minut zalało 12 basenów olimpijskich

-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl