PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spróbuj swoich sił w jeździe na handbike`u - w sobotę w Brzeźnie

Spróbuj swoich sił w jeździe na handbike`u - w sobotę w Brzeźnie
Fundacja Aktywnie do Przodu! zaprasza w sobotę, 30 września na finały warsztatów handbike`owych. Ich uczestnicy pokażą jak sobie radzą z jazdą na rowerach poruszanych siłą mięśni rąk, pokonując tor przeszkód, a każdy kto przyjdzie będzie mógł spróbować swoich sił w handbike`ingu.

Fundacja Aktywnie do Przodu! zaprasza na handbike`i
Fundacja Aktywnie do Przodu! zaprasza na handbike`i
Fundacja Aktywnie do Przodu!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Brzeźnie.

Fundacja Aktywnie do Przodu! podczas serii warsztatów zrealizowanych przy domach sąsiedzkich we Wrzeszczu i Brzeźnie przekonywała uczestniczące w nich osoby zarówno niepełnosprawne jak i bez niepełnosprawności, że paraolimpijska dyscyplina handbike`ing może być uprawiana przez każdego, a rower napędzany siłą mięśni rąk to równie efektywny środek transportu, jak rower zwyczajny.

Podczas sobotniego finału warsztatów obie dzielnicowe drużyny będą rywalizowały ze sobą w przejazdach po torze przeszkód. Będzie można nie tylko im kibicować, ale także samemu spróbować swoich sił na handbike`u, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Przewidziano również bezpłatną loterię dla dzieci.

Tak Fudacja Aktywnie do Przodu pisze o handbike`ingu.

Bez znaczenia czy jesteś osobą z niepełnosprawnością, czy bez. Handbike to świetna zabawa dla każdego. Do tego okazja do poznania interesujących osób. Każdy razem z Fundacją Aktywnie do Przodu! może integrować się i rehabilitować się z pomocą handbike'ów.

Warsztaty handbike'owe przeprowadzone przez Fundację Aktywnie do Przodu! były współfinansowanych z grantu Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Więcej informacji na profilu Fundacji na Fb.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl