PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim w Gdańsku. Czwartek, 15 listopada 2018 roku    

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim w Gdańsku. Czwartek, 15 listopada 2018 roku    
"Co dalej z Kościołem w Polsce" to tytuł spotkania z ks. Adamem Bonieckim, które odbędzie się w najbliższy czwartek 15 listopada 2018 roku w gdańskim Ratuszu Głównego Miasta. Ksiądz Boniecki opowie też o swojej najnowszej książce "Rozmowy o życiu", która w środę 14 listopada trafi do sprzedaży.
2017-11-12_debata_007_799x533.JPG
Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim odbędzie się w Sali Wielkiej Wety w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, Wstęp wolny
Grzegorz Mehring/www.gdansk.plMimo że ksiądz Adam Boniecki od 2011 roku jest na emeryturze, wciąż jest aktywny publicznie, m.in. jako redaktor senior pisze do „Tygodnika Powszechnego”, wygłasza wykłady, bierze udział w debatach, spotkaniach autorskich i konferencjach. Najbliższe spotkanie z nim, pod hasłem "Co dalej z kościołem w Polsce", odbędzie się w czwartek (15 listopada) Gdańsku, w Sali Wielkiej Wety w Ratuszu Głównego Miasta o godz. 18. Wstęp wolny.

Adam Boniecki urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Jako osiemnastolatek wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów i po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Chętnie pracował z młodzieżą: był katechetą w liceum w Grudziądzu, współpracował z duszpasterstwem akademickim KUL, prowadził duszpasterstwo akademickie u św. Anny w Krakowie. W 1964 r. rozpoczął pracę jako redaktor krakowskiego „Tygodnika Powszechnego”.

W roku 1979 na życzenie Jana Pawła II wyjechał do Rzymu. Tam przygotowywał polskie wydanie dziennika „L’Osservatore Romano”, a później został jego redaktorem naczelnym, ale nadal pozostał rzymskim korespondentem "Tygodnika Powszechnego".

Od 1999 do 2011 roku ksiądz Adam Boniecki pełnił funkcję redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Jest autorem m.in. książek, reportaży z podróży, felietonów, wspomnień, kalendariów, medytacji i kazań.
oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl