PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spotkanie Obywatelskie o smaku piernikowym. Słodki upominek z Olszynki dla prezydent

Spotkanie Obywatelskie o smaku piernikowym. Słodki upominek z Olszynki dla prezydent
To była niespodzianka. Na pomysł podarowania 35 słodkich pierników z nazwami gdańskich dzielnic prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz wpadła przewodnicząca zarządu dzielnicy Olszynka, pani Jadwiga Kubik. W tym roku reprezentowała ona gdańskie rady dzielnic podczas wirtualnego dorocznego Obywatelskiego Spotkania Gdańszczan.
Przewodnicząca Zarządu Olszynki Jadwiga Kubik podarowała prezydent Aleksandrze Dulkiewicz 35 świątecznych pierników - symbolizujących 35 gdańskich dzielnic
Przewodnicząca zarządu Olszynki Jadwiga Kubik podarowała prezydent Aleksandrze Dulkiewicz 35 świątecznych pierników - symbolizujących 35 gdańskich dzielnic
Fot. z FB prezydent Aleksandry Dulkiewicz

 

Ze względów bezpieczeństwa tegoroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan miało charakter kameralny. Zorganizowano je 15 grudnia w specjalnym studiu, które powstało na stadionie w Letnicy, i stąd było transmitowane w sieci - za pośrednictwem portalu miejskiego www.gdansk.pl. Podczas uroczystości mijający rok podsumowywały władze Gdańska, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i Rad Dzielnic. Głos w sprawie tych ostatnich zabrała pani Jadwiga Kubik.

- Kiedy otrzymałam propozycję wystąpienia podczas tego Spotkania - jako reprezentantka wszystkich Rad - pomyślałam, że na taką uroczystość należy przyjść z upominkiem, choćby drobnym. Wspólnie z koleżanką zastanawiałyśmy się, co mogłabym podarować. Myślałyśmy o symbolicznej choince, pomysłem było też przygotowanie babeczek z nazwami gdańskich dzielnic. Te jednak są niewielkie i nie zmieściłyby się na nich niektóre nazwy dzielnic. Ostatecznie stanęło na piernikach - przyznaje pani Jadwiga Kubik. - Choć praca nas, społeczników, nie zawsze jest łatwa i przyjemna, to chciałyśmy w tym przedświątecznym czasie w przyjemny sposób uhonorować panią prezydent.

Wypieki przygotowali piekarze z lokalnej piekarni na Olszynce. Wykonali 35 ciemnobrązowych pierników i na każdym umieścili słodki napis jednej z gdańskich dzielnic.


- Z piekarnią państwa Kidzińskich współpracujemy, jako Rada, od lat. Często wspierają nas m.in. podczas organizowanych przez nas festynów - przyznaje pani Jadwiga.

Pierwotny plan zakładał, że pierniki zostaną przekazane prezydent Aleksandrze Dulkiewicz podczas transmisji. Ze względów logistycznych, trzeba to było jednak przełożyć na zakończenie uroczystości, już poza wizją.

Pamiątkowych zdjęć jednak nie zabrakło, a kilka z nich prezydent Gdańska zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze