PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sportowy weekend. Fahrenheit na szermierczej planszy

Sportowy weekend. Fahrenheit na szermierczej planszy
Emocjonujące mecze piłki nożnej i siatkówki, szermierka dorosłych i juniorów, ścianka wspinaczkowa, spacery z kijkami oraz przebieżki z psami - to tylko niektóre propozycje na weekend 4-6 grudnia 2015 roku.

Daniel Gabriel Fahrenheit to urodzony w Gdańsku w 1686 roku wynalazca termometru rtęciowego i skali temperatur (Skala Fahrenheita), która stosowana do dziś m.in. w USA i na Bahamach. Fahrenheit za punkt zerowy swojej skali przyjął najniższą temperaturę zimy 1709 roku w Gdańsku.

Co jego nazwisko ma wspólnego z tytułową szermierczą planszą?

Organizatorzy Międzynarodowego Turnieju we Florecie Mężczyzn Fahrenheit 1709 wybrali tego gdańszczanina, światowej sławy fizyka i inżyniera, na patrona swej imprezy. Jej szósta już edycja rozegrana zostanie w Gdańsku w dniach 5-6 grudnia.

W Gdańskiej Szkole Floretu odbywać się będą międzynarodowe zawody seniorów oraz krajowe juniorów
W Gdańskiej Szkole Floretu odbywać się będą międzynarodowe zawody seniorów oraz krajowe juniorów
fotolia.com/fovivafoto

W turnieju wystąpią polscy floreciści oraz zawodnicy z Meksyku, Kuwejtu, Brazylii i Białorusi. Tego samego dnia odbywać się będzie także XIV turniej „O Kirys Jana III Sobieskiego” we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów.

Zawody odbędą się w Hali Widowiskowej Gdańskiej Szkoły Floretu, która mieści się na terenie ZKPiG nr 26 w Gdańsku przy ul. VII Dwór 7. Wstęp wolny.

PROGRAM ZAWODÓW:

05.12.2015 (sobota)

godz. 10:00 - początek turnieju indywidualnego godz. 17:00 - finał (4 najlepszych zawodników)

06.12.2015 (niedziela)

godz. 09:00 - początek turnieju drużynowego godz. 15:00 - mecz o 1 miejsce


Ja, pies i Ty

Trzy różne trasy, trzy różne odległości: 6 km (kategoria Rodzina), 12 km (kategoria Fitness) i 35 km (kategoria MID) - takie odległości do pokonania mają uczestnicy finałowej edycji Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu. który odbędzie się w sobotę, 5 grudnia.

Do swobodnego marszu lub biegu przyda się pas do dogtrekkingu z linką na amortyzatorze i szelki dla psa.

Miejsce: Gdańsk, ul. Czyżewskiego, teren AWFiS Gdańsk, za biblioteką AWF. Specjalnie dla uczestników zawodów otwarty będzie szlaban wjazdowy na parking przy uczelnianej bibliotece.

Plan zawodów:

9:00 – 9:25 Rejestracja kategoria MID

9:30 START kategoria MID

9:30 – 10:25 Rejestracja kategoria RODZINNA i FITNESS

10:30 START kategoria RODZINNA i FITNESS

Udział w zawodach jest płatny: od 10 do 14 zł.


Mikołajki na lodowisku

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundacja Obudź Nadzieję zaprasza na wyjątkowy dzień mikołajkowy na Lodowisku Miejskim w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych.

Dwie tury ślizgawki w sobotę, 5 grudnia, o godz. 16:00 i 17:30.

W programie m.in. mikołajkowe konkursy z nagrodami oraz Święty Mikołaj i jego pomocnicy.

Organizatorzy zapraszają uczestników do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce słodyczy i materiałów szkolnych dla podopiecznych Fundacji Obudź Nadzieję. Wszystkie osoby, które przyłączą się do akcji i przekażą na rzecz dzieciaków drobne upominki zostaną obdarowane bezpłatnym biletem wstępu na Lodowisko Miejskie.

Podczas meczu siatkarskiego Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin na kibiców, szczególnie tych najmłodszych, czekają różne atrakcje
Podczas meczu siatkarskiego Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin na kibiców, szczególnie tych najmłodszych, czekają różne atrakcje
Materiały prasowe

Siatkarze i… „bańki Messiego”

Świetnie grający siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk tym razem zagrają w sopockiej Hali 100-lecia. Ich rywalem będzie drużyna Cuprum Lubin. Mecz odbędzie się w niedzielę, 6 grudnia, więc nie zabraknie mikołajkowych atrakcji.

Najmłodsi kibice będą mogli spróbować swoich sił w podbijaniu baniek Footbubbles, sygnowanych przez najlepszego piłkarza świata, Leo Messiego.

Dzieci będą miały także okazję do rozwinięcia swych zdolności plastycznych. Kącik zabaw zamieni się w kolorową pracownię malarską ze specjalnie przygotowanymi dla nich farbami i pędzlami.

Początek meczu o godz. 14.45. Bilety normalne kosztują 25 i 30 zł, ulgowe 15 i 20 zł.


Mikołajkowy mecz przyjaźni

W niedzielę, 6 grudnia, na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 15.30 rozpocznie się mecz gdańskiej Lechii ze Śląskiem Wrocław. Oba kluby żyją w przyjaźni, ale o wzajemnej sympatii – przynajmniej na boisku – nie będzie mowy. Obie drużyny spisują się poniżej oczekiwań i bardzo potrzebują punktów. Lechia zajmuje 14. miejsce w tabeli, Śląsk jest na 15. pozycji.

W Lechii na ławce trenerskiej w głównej roli po raz pierwszy usiądzie Dawid Banaczek, wychowanek gdańskiego klubu, który w swoim piłkarskim CV ma wpisany Bayern Monachium.

Do nabycia są bilety na to spotkanie. Można je kupić m.in. na stronie bilety.lechia.pl i w stacjonarnych punktach sprzedaży. Z okazji mikołajek bilety dla dzieci urodzonych w 1999 roku i wcześniej kosztują tylko 1 zł. \

Co planuje nowy trener Lechii na mecz ze Śląskiem?


Dni otwarte na ściance

W związku z rozbudową ściany wspinaczkowej Elewator w sobotę i niedzielę, 5-6 grudnia, będzie do testowania 5 nowych stanowisk wspinaczkowych! Rozbudowana ściana ma wysokość 19 m i powierzchnię 100 m2, na której próbować można różnorodnych formy wspinaczki: filar, zacięcia i przewieszenia!

Wyznaczone są nowe trasy, także dla początkujących. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił we wspinaczce i zdobyć „swój szczyt”! Na „szczycie” na uczestników czekają nagrody-niespodzianki!

Ściana Wspinaczkowa Elewator, ul. Leona Droszyńskiego 15H. Wstęp wolny.


Mikołaj z kijkami

W niedzielę, 6 grudnia, Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają na Mikołajkowy Rajd Nordic Walking.

Start i metę usytuowano w Gdańsku Jelitkowie, FONTANNA obok restauracji Parkowa (ul. Pomorska 57A).

Początek o godz. 11.00. Dla wszystkich uczestników, posiadających akcent mikołajkowy czeka niespodzianka.

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze