PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Rzuty, strzały, kopy, skoki, biegi, czyli sportowa zabawa dla rodzin
Rzuty, strzały, kopy, skoki, biegi, czyli sportowa zabawa dla rodzin
Skok w dal, kręcioł ze strzałem na bramkę to tylko dwa z dziesięciu stanowisk Gdańskiej Rodzinnej Gry Rekreacyjnej. Rywalizacja pomiędzy rodzinami, indywidualnie i w grupach wiekowych zaplanowano na niedzielę, 12 maja, w godz. od 10.00 do 16.00. Udział w imprezie bezpłatny!
Gdańska Rodzinna Gra Rekreacyjna już w niedzielę, 12 maja od godz. 10 do 16
Gdańska Rodzinna Gra Rekreacyjna już w niedzielę, 12 maja, od godz. 10 do 16
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Kompleks Sportowy przy Grunwaldzkiej 244 w niedzielę, 12 maja, zamienią się w arenę rywalizacji sportowej i wspólnej aktywności dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Po raz kolejny Gdański Ośrodek Sportu wraz z partnerami zaprasza do aktywności fizycznej na Stadion Lekkoatletyczny i Rugby do udziału w Gdańskiej Rodzinnej Grze Rekreacyjnej. Przygotowano sporo atrakcji, powodów do zadowolenia na pewno nie zabraknie.

Gdańska Rodzinna Gra Rekreacyjna będzie obejmowała różne dyscypliny i konkurencje sportowe. Zadaniem uczestników jest gromadzenie punktów podczas wykonywania zadań na dziesięciu stanowiskach. Będzie to bieg na 20 m przez mini płotki, skok w dal, rzut do celu, strzał piłką nożną do bramki, kręcioł ze strzałem na bramkę, rzut piłką rugby do celu, kop piłką rugby na słupy, siatkówka plażowa, wioślarstwo na ergometrach oraz rzut frisbee. Każda konkurencja to 10 punktów do zdobycia, więc w sumie można zdobyć aż 100 oczek.

Rywalizacja odbywa się pomiędzy zespołami rodzinnymi oraz indywidualnie w grupach wiekowych: do 6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat i ponad 16 lat. Drużyna powinna składać się od 3 do 7 osób.

Aby wziąć udział w zawodach należy się zarejestrować online na stronie wydarzenia lub w dniu imprezy w punkcie „Rejestracja Uczestników” przed wejściem na stadion. 

ZAPISY NA ZAWODY


Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Udział w imprezie jest bezpłatny!

Organizatorem wydarzenia jest Gdański Ośrodek Sportu, a partnerami Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Liceum Nr 9, SP Mistrzostwa Sportowego 94, Akademia Sportowa Pomorze, Rugby Club LECHIA GDAŃSK, Biało-zielone Ladies Gdańsk, KS Ultimatum Gdańsk, Zgromadzenie Zmartwychwstańców. 

REGULAMIN ZAWODÓW

 

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze