PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spłać długi, nie daj się oszukać. Nasz wideoczat - dziś, o godz. 12.30

Spłać długi, nie daj się oszukać. Nasz wideoczat - dziś, o godz. 12.30
Wszyscy mamy jakieś zobowiązania: rachunek za prąd, czynsz, pożyczka, kredyt. Bywa że sytuacja wymyka się spod kontroli i niszczy życie - pojedynczych osób i całych rodzin. Jak sobie radzić z tego typu problemami? W czwartek, 11 maja, wspólnie spróbujemy poszukać odpowiedzi w naszym cyklicznym programie “Wszystkie strony Miasta”. Początek - o godz. 12.30.

Roman Pomianowski, psycholog z Poznania, podpowiada gdańszczanom m.in. jak radzić sobie z presją zadłużenia
Roman Pomianowski, psycholog z Poznania, podpowiada gdańszczanom m.in. jak radzić sobie z presją zadłużenia
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Nieumiejętność racjonalnego zarządzania domowymi finansami, choroba, zła inwestycja, działanie nieuczciwych osób i firm - każdy z nas może się znaleźć w trudnej sytuacji ekonomicznej. Według oficjalnych danych w Polsce jest ponad 2 miliony dłużników, w samym Gdańsku - ponad 30 tysięcy. Problemy tego typu dezorganizują życie pojedynczych osób i całych rodzin, prowadzą do dramatów, w skrajnych przypadkach - do prób samobójczych.

Miasto Gdańsk organizuje pomoc dla osób zadłużonych. Są to przede wszystkim bezpłatne porady specjalistów od ekonomii, ale także psychologów, którzy ludziom przygniecionym przez problemy finansowe pomagają znaleźć wyjście z opresji. Trwa właśnie Gdański Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego.

Naszymi gośćmi będą dziś: Roman Pomianowski, psycholog z Poznania, założyciel pierwszej w Polsce terapeutycznej grupy wsparcia dla osób zadłużonych oraz Piotr Olech, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w gdańskim magistracie, współorganizator pomocy dla zadłużonych w Gdańsku.

W czasie programu widzowie będą mogli zadawać naszym gościom pytania za pośrednictwem Facebooka i Twittera: #wszystkiestronymiasta

Początek: czwartek, 11 maja, godz. 12.30. Zapraszamy!


oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl