PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Śpiewem i tańcem uczniowie II LO uczcili 100 lat Niepodległej
Śpiewem i tańcem uczniowie II LO uczcili 100 lat Niepodległej
Na co dzień siedzą "z nosem" w podręcznikach z matematyki i fizyki. Nauki ścisłe nie mają dla nich żadnych tajemnic. W czwartek udowodnili, że mają w sobie także artystyczne dusze. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego postanowili uczcić jubileusz 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie II LO w Gdańsku uczcili 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę
Uczniowie II LO w Gdańsku uczcili 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Uroczystość odbyła się w czwartek, 22 listopada, w historycznej Sali BHP na terenie gdańskiej stoczni. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele z "Dwójki". Było biało-czerwono, historycznie, podniośle, ale i uśmiechem.

Miejsce wydarzenie nie było przypadkowe.

- Sala BHP jest nieodłącznie związana z historią naszego miasta. To ważne, symboliczne dla wszystkich gdańszczan, jak i Polaków, miejsce – zaznacza Dorota Suchacz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

W czwartek można było usłyszeć m.in. pieśni patriotyczne, a także popularną: "Ja się boję sama spać" w wykonaniu uczennicy klasy 3 A czy "Mury", które odśpiewała klasa 1C. Były też dawne tańce, w tym: polonez, walc i charleston. Uczniowie zorganizowali również pokaz... dawnej mody, w ramach którego przygotowano charakterystyczne stroje dekad minionego wieku.

Uczniowie II LO wystąpili w strojach z minionych epok
Uczniowie II LO wystąpili w strojach z minionych epok
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


- Dla nas uczczenie 100 - lecia odzyskania niepodległości to przede wszystkim pokazanie tego, co dla nas najbardziej wartościowe, co mamy najpiękniejszego, czyli talenty naszych uczniów. Należy tu zaznaczyć, że nasi uczniowie uczęszczają do klas, w których dominują przedmioty ścisłe, a więc matematyka, informatyka, fizyka. Nasi absolwenci studiują m.in. na Poltechnice Gdańskiej i Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Nie mamy klas artystycznych. To wszystko, co zaprezentowali podczas czwartkowej uroczystości, to ich talenty i pasje, które sprawiają im przyjemność i które realizują oraz rozwijają po szkole – zaznacza dyrektor Suchacz.

Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia, którą przygotował nasz fotoreporter Grzegorz Mehring:

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze