• Start
  • Wiadomości
  • Spektakl "Pełnia Szczęścia" w programie Kultura Dostępna

Spektakl "Pełnia Szczęścia" w programie Kultura Dostępna

Kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany przez Teatr Wybrzeże, w ramach programu Kultura Dostępna, to "Pełnia Szczęścia" Charlesa den Texa i Petera de Baana w reżyserii Adama Orzechowskiego. Zaprezentowany będzie w środę, 4 grudnia 2019 r., o godz. 19, na Scenie Kameralnej w Sopocie.
02.12.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W spektaklu Pełnia Szczęścia  występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom)
W spektaklu "Pełnia Szczęścia" występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom)
Mat. Teatr Wybrzeże

 

Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w poniedziałek, 2 grudnia o godz. 19 w Czarnej Sali.

- W trakcie zajęć zastanowimy się, co w dzisiejszych czasach można uznać za niemoralną propozycję - mówi Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik Teatru Wybrzeża. - Co naruszenie granic etyki oznacza w kontekście relacji partnerskich, rodzicielskich, służbowych etc. Improwizacje dramowe staną się punktem wyjścia do dyskusji o świecie współczesnych wartości.

Warsztat, który poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk, dostępny jest też dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących. Potrwa około dwóch godzin. Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O czym jest spektakl "Pełnia Szczęścia"

- Ellen i Tom są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem - opowiada Grzegorz Kwiatkowski. - Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Pewnego wieczoru składa im wizytę Mara, najlepsza przyjaciółka Ellen, podobnie jak oni, kobieta sukcesu. Ta wizyta, a w zasadzie pewna nie do końca moralna propozycja, z jaką przychodzi Mara wywróci uporządkowane życie całej trójki i skonfrontuje ich z emocjami, których dotąd skutecznie unikali.

 

PEŁNIA SZCZĘŚCIA

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Adam Orzechowski

Scenografia: Magdalena Gajewska

Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL

Projekt plakatu: Homework - Joanna Górska, Jerzy Skakun

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom).

Asystent reżysera: Małgorzata Brajner

Inspicjent, sufler: Jerzy Kosiła

Prapremiera: 26 lutego 2016 roku na Scenie Kameralnej

Czas trwania: 2 godziny (bez przerw)

 

O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA

Teatr Wybrzeże w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA realizuje projekt RAZEM W TEATRZE. Jest to cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących.

Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2019 roku.

Program dotacyjny KULTURA DOSTĘPNA wspiera zadania służące ułatwieniu dostępu do kultury. Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców i sprzyja integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

Audiodeskrypcja jest techniką, która pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie.

 

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę