PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Spacery śladami lwów - zapisz się na rodzinną wędrówkę Szlakiem Lwa Heweliona
Spacery śladami lwów - zapisz się na rodzinną wędrówkę Szlakiem Lwa Heweliona
W sobotę, 25 maja, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz portal iBedeker organizują spacery śladami lwów. Do udziału zaproszone są rodziny z dziećmi w wieku 5-9 lat, do wyboru dwie tury - o godz. 11 i 12.30. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
Lew Hewelion w Hevelianum
Lew Hewelion w Hevelianum
Gdańska Organizacja Turystyczna

 

Spacer rozpocznie się od wizyty u Gdańskiego Lwa Heweliona w Bramie Wyżynnej (miejsce zbiórki), a następnymi punktami na trasie będą m.in. Wielka Zbrojownia, Stara Apteka, Plac Kobzdeja i Wielki Młyn. Koniec trasy zaplanowano przy Galerii Handlowej Madison, u kolejnego (a jakże…) Heweliona. Przewidywany czas wędrówki to 60 minut. Każdy z uczestników wycieczki otrzyma lwie upominki na pamiątkę.

Uwaga! Jak zapewniają organizatorzy, podczas spaceru wszyscy uczestnicy (także dorośli opiekunowie) będą skakać, ryczeć, drapać i robić dziwne miny. 

W rolę przewodników wcieli się wyjątkowy duet damsko-męski. Ewa Kowalska to autorka serwisu iBedeker, inicjatorka i edukatorka realizowanego przez Fundację Wspólnota Gdańska projektu dla przedszkoli „Młody Przewodnik / Młoda Przewodniczka po Gdańsku Wojciech Krakus jest zaś wieloletnim edukatorem w Muzeum Gdańska i Pałacu Młodzieży.

Więcej o Szlaku Lwa Heweliona

 

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale liczba uczestników jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem spacery@visitgdansk.com lub pod nr. tel. 58 301 43 55. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku (24 maja), do godz. 14 lub do wyczerpania miejsc (warto się pospieszyć, sporo miejsc zostało już zarezerwowanych).

W przypadku złych warunków atmosferycznych, w trosce o najmłodszych uczestników, organizatorzy mogą zmienić termin spaceru. Oczywiście, w takim przypadku, uczestnicy zostaną poinformowani o ewentualnej zmianie.

 

 

Organizatorzy: Gdańska Organizacja Turystyczna, iBedeker

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl