Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sonda z okazji Dnia Singla. Lepiej razem czy w pojedynkę?

14 lutego to święto zakochanych, a czy wiedzą Państwo kto świętuje 15 lutego? Bohaterowie naszej sondy mieli z tym pytaniem duży problem. Gdy jednak dowiedzieli się, że jest to Dzień Singla, z ich ust popłynął strumień słów.

Sonda z okazji Dnia Singla. Lepiej razem czy w pojedynkę?
A
A
data publikacji: 15 lutego 2019 r.
Czy Dzień Singla jest odpowiedzią na Walentynki?
Czy Dzień Singla jest odpowiedzią na walentynki?
Anna Rezulak/KFP


Niezależnie od tego, czy celebrujemy walentynki, czy też bagatelizujemy ten dzień, jest to data, która przywołuje natychmiastowe i jednoznaczne skojarzenia. Dzień Singla, który przypada 15 lutego na pewno nie cieszy się jeszcze dużą popularnością i prawdopodobnie nigdy nie zyska takiej sławy jak walentynki. Coraz więcej jednak organizowanych jest wydarzeń, które dedykowane są właśnie singlom. Seanse filmowe dla singli, bale sylwestrowe, wycieczki - lista propozycji każdego roku znacznie się wydłuża.

Można uznać to święto za odpowiedź na walentynki. W dzisiejszym świecie jest wiele osób, które - czy to z wyboru, czy też w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń - są same. Dzień Singla obchodzony jest od 2005 roku, prawdopodobnie wymyślili go Włosi, ale skomercjalizowali Amerykanie. 

Życie w pojedynkę czy w parze? Na co postawili nasi rozmówcy? Jakie życie jest łatwiejsze, przyjemniejsze? Wydźwięk naszej sondy jest jednoznaczny. Ludzie chcą kochać i czuć, że są kochani. 


-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora