Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

SONDA: Gościu, turysto - jak Ci mija urlop w Gdańsku?

Dla niektórych to pierwsza wizyta w naszym mieście, inni natomiast, wracają do Gdańska każdego roku. Powodów jest wiele. - Miasto jest piękne, czyste, a ludzie są otwarci i przyjaźni – to słowa Frances, Angielki, która przyjechała do nas na cztery dni. Jak turyści spędzają czas wolny w Gdańsku? O to zapytaliśmy w naszej sondzie ulicznej.

SONDA: Gościu, turysto - jak Ci mija urlop w Gdańsku?
A
A
data publikacji: 31 lipca 2018 r.

Bywa, że charakterystyczne rysy twarzy pomagają wyłonić z tłumu przedstawicieli konkretnych narodowości - ale nie zawsze tak jest. Podczas przeprowadzania ostatniej sondy z turystami, mieliśmy utrudnione zadanie, ponieważ zależało nam, by porozmawiać przede wszystkim z Polakami, którzy przyjechali do nas z różnych zakątków kraju. Jak odróżnić ich od gdańszczan? Na pewno nie po rysach twarzy. Pomocne okazały się atrybuty typu: plecak, aparat fotograficzny przewieszony przez ramię czy walizka.

Wśród turystów spotkaliśmy osoby, którym tak u nas przyjemnie, że postanowili wydłużyć pobyt w grodzie nad Motławą. Co robią? Jak spędzają czas? Czy jest coś, na co narzekają? Zobaczcie naszą sondę.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora