Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

SONDA ULICZNA: Czy wyobrażasz sobie życie bez środków masowego przekazu?

W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz uzależnieni od radia, telewizji, prasy czy internetu. Środki masowego przekazu pełnią ważną rolę w życiu większości z nas. Rozumiano to już w II poł. XX wieku. Dokładnie w 1967 roku ustanowiono Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, którzy przypada 24 stycznia. Ten dzień to dobry moment, by zastanowić się, jaką funkcję pełnią media w dzisiejszym świecie. Z których środków przekazu korzystamy najczęściej? A także, czy potrafimy wyobrazić sobie świat bez internetu?

SONDA ULICZNA: Czy wyobrażasz sobie życie bez środków masowego przekazu?
A
A
data publikacji: 24 stycznia 2018 r.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to święto, które zostało ustalone przez Papieża VI. Data święta, czyli 24 stycznia, związana jest ze wspomnieniem w Kościele katolickim św. Franciszka Selezego, który jest patronem dziennikarzy, opiekunem i orędownikiem twórców środków społecznego przekazu. 

Żyjemy w czasach, gdy od natłoku informacji, można czuć przesyt. Chętnie robimy sobie przerwy od korzystania z internetu czy telewizji, ale trudno wyobrazić sobie całkowitą rezygnację z dostępu do bieżących informacji. To dzięki mediom gromadzimy wiedzę i wyrabiamy własne opinie na temat konkretnych wydarzeń.

Mówi się, że media to czwarta władza. Dlatego Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to święto, w którym nie tylko warto zastanowić się nad tym, czy mądrze korzystamy z mediów, ale także, czy media mądrze wykorzystują swoją siłę.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora