PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
SONDA: Czy wybierasz się na wybory do Rady Dzielnicy Zaspa-Rozstaje?
SONDA: Czy wybierasz się na wybory do Rady Dzielnicy Zaspa-Rozstaje?
Zaspa-Rozstaje to ostatnia dzielnica Gdańska, która nie ma jeszcze swoich reprezentantów w postaci radnych. Na dwa dni przed wyborami do Rady Dzielnicy, tradycyjnie już, przeprowadziliśmy sondę wśród mieszkańców, którzy w niedzielę, 1 października, mają prawo zagłosować i tym samym zdecydować, czy Zaspa-Rozstaje dołączy do innych dzielnic miasta z własną Radą Dzielnicy, czy nie.

By Rada mogła powstać, w niedzielnym głosowaniu musi wziąć udział minimum 5 proc. mieszkańców tej dzielnicy, znajdujących się w rejestrze wyborców. Głosowanie odbędzie się 1 października 2017 r. w godz. 7 – 21. Lokale wyborcze zorganizowane zostaną na terenie dwóch szkół: Szkoły Podstawowej Nr 48 ( ul. Burzyńskiego 10)oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 (ul. Meissnera 9). 

Pamietajmy, że frekwencja jest kwestią kluczową nie tylko w kontekście powstania rady. Jeśli już do tego dojdzie, a frekwencja wyniesie mniej niż 14 proc. to Rada otrzyma do wykorzystania na rzecz dzielnicy jedynie 4 złote na jednego mieszkańca. Jeżeli będzie to od 14 do 16 proc. - wówczas przyznanych zostanie 5 zł na głowę. Jeżeli w wyborach w danej dzielnicy weźmie udział ponad 16 proc. mieszkańców do budżetu Rady Dzielnicy trafi 6 zł na każdego mieszkańca.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze