Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

SONDA: Czy małżeństwo w dzisiejszych czasach... się opłaca?

W środę, 7 lutego, rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Dla tych, którzy już są małżonkami to dobry czas, by pochylić się nad budowaniem szczęścia w istniejącej relacji. Są jednak wśród nas tacy, którzy zastanawiają się, czy w dzisiejszych czasach, małżeństwo zwyczajnie się opłaca? Zapytaliśmy o to bohaterów naszej sondy.

SONDA: Czy małżeństwo w dzisiejszych czasach... się opłaca?
A
A
data publikacji: 05 lutego 2018 r.


Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca więź kobiety i mężczyzny. Odbywa się równolegle w 22 krajach, zawsze w tym samym terminie, między 7 a 14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Jakie wydarzenia zaplanowano w Gdańsku?

Coś dla ducha i dla ciała, czyli warsztaty, konsultacje psychoterapeutyczne, koncerty czy wspólne wyjścia – tak w skrócie zapowiada się program Tygodnia Małżeństwa, który zaplanowano nie tylko w Gdańsku, ale w całym Trójmieście. Gala otwarcia Tygodnia Małżeństwa rozpocznie się w środę, o godz. 17.00, w Europejskim Centrum Solidarności.

W jakim celu stworzono tę kampanię? Powodów jest wiele. Chodzi przede wszystkim o to, by ludzie potrafili cieszyć się małżeństwem, które zawarli. By w umiejętny sposób komunikowali się ze sobą i w świadomy sposób tworzyli więzi międzyludzkie. Jednym z celów kampanii jest także promowanie instytucji małżeństwa, jako wartości samej w sobie.


Czytaj także:

Spójrz w oczy swojej drugiej połowie. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa od 7 lutego-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora