PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Solidarity of Arts i Octopus Film Festiwal. Wideoczat dziś na żywo o 13.00
Solidarity of Arts i Octopus Film Festiwal. Wideoczat dziś na żywo o 13.00
Gdzie i kiedy posłuchamy na żywo Krystyny Czubówny? Czy najgorsze filmy świata mogą być ciekawe? Jaką nagrodę otrzyma aktorka Maja Ostaszewska? Zapraszamy do obejrzenia programu „Wszystkie Strony Miasta”, który tym razem poświęcony zostanie dwóm, dużym wydarzeniom kulturalnym: Solidarity of Arts i Octopus Film Festival. Zapraszamy we wtorek, 14 sierpnia, o godz. 13.00.
Solidarity of Arts to m.in. ogrom wrażeń muzycznych. Na zdjęciu zeszłoroczny koncert finałowy festiwalu
Solidarity of Arts to m.in. ogrom wrażeń muzycznych. Na zdjęciu zeszłoroczny koncert finałowy festiwalu
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Solidarity of Arts jest festiwalem z 10-letnią tradycją. Przez tyle lat zdobył już rzeszę stałych fanów, ale nigdy nie jest za późno, by dołączyć do tego grona i wziąć udział w festiwalu po raz pierwszy. Jak mówią organizatorzy, jest to wydarzenie, które który łączy nie tylko różne gatunki sztuki, ale też artystów reprezentujących różne narody. Solidarity of Arts łączy ludzi. W tym roku zaplanowano 15 wydarzeń w 5 przestrzeniach postoczniowych (ECS, B90, Ulica Elektryków, 100cznia, SalaBHP). W programie znajdziemy koncerty, teatr, taniec, warsztaty i spotkania. Solidarity of Arts potrwa w dniach: 14 oraz 23-26 sierpnia.

O ciekawostkach związanych z festiwalem opowie Magdalena Fryze, specjalistka ds. projektów kulturalnych w Europejskim Centrum Solidarności.

Kadr z filmu The Room , którego dialogi na żywo przeczyta Krystyna Czubówna.
Kadr z filmu "The Room", którego dialogi na żywo przeczyta Krystyna Czubówna.
Octopus Film Festival

Organizatorzy mówią o nim, że to najbardziej nieokrzesany festiwal filmowy w Polsce. Mowa o Octopus Film Festival, który ma kilka punktów wspólnych z Solidarity of Arts. Oba wydarzenia odbędą się na terenach postoczniowych. Festiwal filmowy potrwa między 22 – 26 sierpnia. Jednym z punktów programowych Solidarity of Arts są niektóre wydarzenia Octopus Film Festival. Które?

O tym opowie nasz drugi gość, czyli Grzegorz Fortuna, rzecznik Octopus Film Festival.

Na tym wydarzeniu przygotowano dla widzów ponad 30 filmów. Podobno nie tylko bardzo dobrych, ale i bardzo złych. Czy takie filmy fani kina też powinni znać? Octopus to jednak nie tylko seanse. Atrakcją dla wielu na pewno będzie spotkanie z Krystyną Czubówną, która opowie o pracy lektora. Nie zabraknie też ciekawych, a może i nieco kontrowersyjnych wykładów. Antoni Ruszkowski wygłosi wykład pt. „Przemiany gatunkowe pornografii filmowej od XIX do XXI wieku”.

Program poprowadzi Natalia Gawlik.

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl