PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Śnieżny koniec ferii. Zobacz jak wygląda zimowy Gdańsk z Góry Gradowej

Śnieżny koniec ferii. Zobacz jak wygląda zimowy Gdańsk z Góry Gradowej
Od kilku dni w Gdańsku pada śnieg. Szczególnie intensywne opady miały miejsce w czwartek i piątek. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy rano na parkingach odśnieżali samochody. Jest też jednak pozytywna strona padającego śniegu - wspaniałe zimowe widoki.
Widok na zimowy Gdańsk z Góry Gradowej
Widok na zimowy Gdańsk z Góry Gradowej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.plAtak zimy o tej porze roku nie powinien dziwić, ale kiedy Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra gdańszczanie świętowali bez śniegu, było trochę smutno. Teraz wreszcie można przypomnieć sobie jak powinna wyglądać prawdziwa zima. Kierowców ostrzegamy i przyłączamy się apeli policji, by nie szarżować w czasie jazdy i zachować ostrożność. Synoptycy prognozują, że w ciągu najbliższej doby będzie zimno. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie poniżej 4 st. C, w dzień ma od ok. - 1 st. C. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu najbliższej nocy (15-16 stycznia). Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym,
powodujących miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 15 cm, w powiatach wschodnich województwa pomorskiego.
lokalnie do 20 cm

Bardzo chłodno będzie natomiast w nocy z soboty na niedzielę. Temperatura spadnie do - 12 st. C.

O tym jak wygląda Gdańsk zimą z Góry Gradowej przypominają zdjęcia naszego fotoreportera Dominika Paszlińskiego. Widać jak śnieg otulił miasto, nadając mu magiczny wygląd. Kto nie boi się zimna, niech śmiało rusza na spacer, a kto się boi niech obejrzy naszą galerię zdjęć.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl