PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Smacznie w AmberExpo: trwają trzy spożywcze imprezy targowe

Smacznie w AmberExpo: trwają trzy spożywcze imprezy targowe
W Gdańsku rozpoczęły się targi Foodexpo, Polfish oraz Rewia Mleczna. W dniach 7 - 9 czerwca w AmberExpo w ramach tych trzech wydarzeń swoją ofertę prezentować będzie łącznie 170 firm z 15 krajów z branż: spożywczo-gastronomicznej, przetwórstwa mlecznego i rybnego.

Kucharze, hotelarze, dietetycy, właściciele restauracji - lista odbiorców oferty targowej jest długa

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych Polfish to jedyne w Polsce i jedne z największych w Europie Środkowej wydarzenie poświęcone przetwórstwu rybnemu. Wystawcy prezentować będą swoją ofertę: produktów rybnych, maszyn, urządzeń, opakowań, środków utrzymania czystości, pojazdów specjalistycznych i usług związanych z przetwórstwem “skarbów morza”.

Targi Spożywczo-Gastronomiczne Foodexpo koncentrują się zaś na produktach i technologiach dla sektora hotelarsko-gastronomicznego. Oferta wystawców zainteresuje przede wszystkim profesjonalistów - menedżerów i właścicieli: obiektów gastronomicznych, firmy cateringowych, piekarni, cukierni, a także szefowów kuchni, dietetyków i technologów żywienia. Foodexpo towarzyszyć będzie cykl seminariów poświęconych najbardziej „gorącym” tematom: dietom alternatywnym, uzależnieniom od cukru, tłuszczu i soli oraz trendom dietetycznym w branży spożywczo-gastronomicznej.

Najlepsze prezentowane na targach Polfood wyroby i najbardziej innowacyjne rozwiązania otrzymają Grand Prix Mercurius Gedanensis. Najlepszy wystawca targów zostanie uhonorowany Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Trzecie odbywające się obecnie targi to Mleczna Rewia - dedykowana branży mleczarskiej.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl